piątek, 9 listopada 2012

Mycie twarzy miodem | Jak myć skórę miodem i dlaczego warto?


Mycie twarzy miodem to genialny naturalny sposób pielęgnowania cery. Jak myć skórę miodem i jakich efektów możemy się spodziewać? Koniecznie przeczytajcie.

Jak myć twarz miodem?

Wystarczy zwilżyć skórę wodą, a następnie nanieść na nią płynny miód i delikatnie masować przez 1-3 minuty. Następnie zostawiamy miód na skórze przez kolejnych kilka minut, aby mógł skórę ujędrnić i nawilżyć.

Miód ma niezwykłe właściwości odżywcze, nawilżające i delikatnie oczyszczające. Najlepsze efekty uzyskamy wtedy, gdy nałożymy miód na skórę oczyszczoną wstępnie z makijażu i codziennych zabrudzeń.

Mycie twarzy miodem - efekty

Codzienny makijaż oczu zmywam płynem micelarnym, a buzię myję delikatnym żelem do mycia twarzy. Zwilżam wodą twarz i nakładam miód na całą twarz, dość obficie. Następnie masuję skórę pokrytą miodem przez 2 minuty, a potem zostawiam miód na skórze na około 5 minut. W tym czasie myję całe ciało, co chwilę się oblizując. ♥

Zmywam miód pod prysznicem, a później wycieram buzię ręcznikiem. Efekt? Wow!!! Skóra rozjaśniona, gładka i nawilżona, po prostu boska!

Sam miód nie wystarczy, aby utrzymać cerę w dobrej kondycji. Po umyciu twarzy miodem, tonizuję skórę, a potem nakładam krem lub olejuję twarz, aby dodatkowo nawilżyć i natłuścić cerę.

Do olejowania twarzy wykorzystuję kwas hialuronowy i olejek Khadi z białą lilią. Przeczytaj: Olejowanie twarzy - olej zamiast kremu.

Miód, którego używam, pochodzi z pasieki mojego taty. Niestety nie wiem, jak zachowa się na skórze miód z marketu. Jeśli macie dostęp do dobrej jakości miodu, koniecznie spróbujcie!

Warto wiedzieć o miodzie:

  • Miód jest klejący, więc należy uważać, aby nie spływał z twarzy i nie brudził ubrań.
  • Przed nałożeniem miodu na skórę, trzeba ochronić włosy. Zwłaszcza, jeśli nie zamierzamy ich szybko umyć.
  • Miód ma właściwości nawilżające, rozjaśniające i przeciwzapalne. Doskonale nawilża i koi skórę, a także dodaje jej blasku. Przyspiesza gojenie ran.
  • Miód sprawdzi się na każdym rodzaju cery.
  • Miód może uczulać! Przed jego użyciem, warto zrobić próbę uczuleniową.

Miodowy tonik do przecierania twarzy

Jak wiecie, jestem fanką wszelkiego rodzaju domowych toników, dzięki którym mogę ograniczać kontakt mojej cery z twardą wodą w kranie. Co kilka dni przygotowuję sobie inny tonik, między innymi wodę miodową.

Do szklanki przegotowanej wody dodaję łyżeczkę miodu i taką wodę miodową wykorzystuję do mycia buzi lub do przecierania twarzy o poranku i po wieczornym demakijażu. Woda miodowa rewelacyjnie odświeża moją suchą skórę i przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji.


Słyszałyście o myciu twarzy miodem?
Jak się u Was sprawdza?
Wypróbujecie tę metodę mycia buzi?


« Nowszy post Starszy post »

42 komentarze

  1. Też lubię miód w pielęgnacji (i skóry i włosów). Najczęściej paćkam sobie na twarz maseczkę, a od czasu do czasu dodaję go do maski włosowej. Super nawilżacz. Wkurza mnie jedynie, że tak się lepi :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja lubie peeling do twarzy z dodatkiem miodu, olei i "zdzieraka" :)

    OdpowiedzUsuń
  3. mega ciekawe!
    Wieczorem spróbuję tej metody. Na miodach często jest informacja z skąd pochodzi. Mój ulubiony (lipowy) kupiłam na ryneczku w sklepie z ekologiczną żywnością. Na jego etykiecie była nazwa pasieki i nazwisko pszczelarza z dokładnym adresem.

    OdpowiedzUsuń
  4. Miód jest świetny w pielęgnacji skóry, a ja ostatnio odkryłam jaki jest skuteczny, kiedy zaczęła mi się robić opryszczka. Nałożyłam sporą ilość miodu na tworzący się pęcherz i po godzinie powtórzyłam, opryszczka się nie wykluła :) Zadziałało już dwukrotnie :)Pozdrawiam!
    http://sandstormscreation.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja uwielbiam domową maseczkę do twarzy z aspiryny i miodu :)

    OdpowiedzUsuń
  6. To ja podzielę się pomysłem na fajny peeling :D

    Fusy z kawy + olejek Alterra + miód :D Twarz jest potem tak gładziutka i jednocześnie tak nawilżona, że nawet nie trzeba potem nakładać kremu :)

    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. ja robie czasem maseczki z miodu;p
    a jak miód jest zcukrzony to używam go jako peelengu ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. to pszczele cudo jest świetne do wszystkiego.

    OdpowiedzUsuń
  9. Zostałaś otagowana u mnie na blogu:) zapraszam:))

    OdpowiedzUsuń
  10. myłam twarz raz miodem, ale efektów od razu nie widziałam. Potem resztrę dodałam do odżywki beżowej z Isana i z odżywki beznadziejnej zrobiła się super. Fajnie że przypomniałaś o tym z chęcią wrócę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciesz się Kochana :) Widocznie Twoja skóra była w dobrym stanie :) Moja była w tragicznym i miód ją unormował, widocznie tych składników było jej trzeba :)

      Usuń
  11. Dzisiaj o tym myślałam, miałam wziąć się za szukanie na internecie a tu proszę;-) post u Cieie.

    OdpowiedzUsuń
  12. muszę wyprobowac, chociaż nie lubię miodu ;)
    boję się tylko, że nie domyje on mojej cery

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że domyje :) Moja skóra była oczyszczona i do tego te ściągnięte pory (po małym zaniedbaniu), byłam w szoku :)

      Usuń
  13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  14. O ile bardzo lubię nakładać miód na włosy, to już na skórze się on u mnie w ogóle nie sprawdza :( Po prostu swędzi mnie po nim skórą, nie wiem, czy mam jakąś alergię, czy to z jakiegoś innego powodu...

    OdpowiedzUsuń
  15. Kiedy nakladam miod na twarz nachodzi mnie ochota na zjedzenie czegos slodkiego :D

    OdpowiedzUsuń
  16. Cóż nigdy nie próbowałam, myślę że czas najwyższy :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Wypróbowałabym jakąś miodową maseczkę do twarzy :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Miód to jeden z moich ulubionych nawilżaczy cery i przede wszystkim włosów :)

    OdpowiedzUsuń
  19. ile to zastosowań ma miód :D
    ja na razie rano jako toniku używam mleka :D

    OdpowiedzUsuń
  20. Chyba bym nie wytrzymała z klejącym się miodem na twarzy :P

    OdpowiedzUsuń
  21. Zainteresował mnie tonik- mogłabys podać proporcje ? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To zależy od rodzaju miodu :) Ja na 200 ml dałam 1/4 łyżeczki. Dodawaj stopniowo i oceniaj :) Wg mnie tonik nie powinien powodować dużej lepkości skóry, bo to jest potem uciążliwe :) Teraz zrobiłam sobie ze zwykłą, przegotowaną wodą :)

      Usuń
  22. Też korzysztam z dobrodziejstw miodu w pielęgnacji, ale na coś takiego sama bym nie wpadła ;)

    OdpowiedzUsuń
  23. Bardzo mi sie podobają takie posty :)

    OdpowiedzUsuń
  24. fajny, naturalny sposób, choc pewnie bym go zjadła:) Niektórych miód alergizuje podobno:P

    OdpowiedzUsuń
  25. ja lubie po prostu nalozyc cienko pol lyzeczki miodu i zmyc po pol h... :)

    OdpowiedzUsuń
  26. Uwielbiam miód w kosmetyce, ale taki prawdziwy właśnie, nie jakieś tam sztuczne zapaszki :D

    OdpowiedzUsuń
  27. Ja też często stosuję na buzię, usta (do zlizania ;)), włosy.

    Trochę nie przekonuje mnie metoda płyn micelarny + miód, no bo skoro i tak już twarz jest oczyszczona (chemią), to co tam jeszcze oczyszcza miód? Raczej działa jak nawilżająca maseczka.

    Od dawna szukam czegoś naturalnego, co dokładnie zmywa makijaż, ale nie ma z tym zbyt wiele zachodu (wiem, wymagająca jestem ;)).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Micelem zmyłam tusz do rzęs i eyeliner, bo nawet gdyby miód sobie z tym poradził, musiałabym masować twarz z 2 minuty, a potem to zmyć, nie mogłabym zostawić miodu na dłużej :)

      Usuń
  28. ja także ostatnio pokochałam miód jako kosmetyk-wspaniale wygładza moje włosy i dodaje im blasku, dziś przed wyjściem wypróbuję go na twarz, a uczulona nie jestem, bo wielokrotnie robiłam peeling z cukru i miodu, który również daje świetne efekty :)

    OdpowiedzUsuń
  29. ja polecam wymieszać odrobinę miodu z odrobiną kisielku z ugotowanego siemienia lnianego :) posmarować twarz, trochę pomasować i pozostawić na jakiś czas

    OdpowiedzUsuń
  30. Uwielbiam miód w każdej postaci :)

    OdpowiedzUsuń
  31. Ja jakiś czas temu często robiłam sobie maseczkę z miodu i mleka. Ładnie łagodziła podrażnienia. :)

    OdpowiedzUsuń
  32. Super notka! Miód stosuję od dłuższego czasu głownie na włosy i w maseczce z aspiryną... ale nie pomyślałam, że można go stosować do mycia :)
    Od razu wypróbowałam dwie metody - solo i w naparze z rumianku. Pierwsze rozwiązanie - megafajne gdy gdzieś się spieszę i nie mam czasu albo ochoty na OCM. A mieszanka naparu i miodu stosowana codziennie pod krem/olejek bardzo szybko się uporała z moją przesuszoną skórą. Ale w tym miejscu nie chcę być entuzjasktą, bo moja skóra jest kapryśna i pewnie jutro rano będę miała znowu dużo odstających skórek :D

    OdpowiedzUsuń
  33. do tej pory miód stosowałam tylko na usta i sprawdzał się cudownie :)(i pysznie :D)

    OdpowiedzUsuń
  34. http://jebzdzidyb.pl/obrazek/29020 :))

    OdpowiedzUsuń
  35. By the time elbow treatment they're done, I just obliterated the record for most" Rocky IV" and" personal failings" is unthinkable. Van Persie has scored 10 goals for United since his summer move from Arsenal - helped significant by his forming an immediate understanding with Rooney.

    My weblog: tennis elbow cotton support braces

    OdpowiedzUsuń
  36. to ja jeszcze dorzuce ze mozna zrobic sobie maseczke miodowo- cynamonowa- swietna jest, jedynie ze nie mozna jej robic przed waznym wyjsciem bo buzia jest lekko zaczerwieniona jakis czas po maseczce, no i nie wiem co na to cery naczynkowe bo takiej nie mam, ale mnie swietnie sluzy i polecam

    OdpowiedzUsuń
  37. Probowałaś zmieszać zwykły miod z cukrem? :) idealny peeling.. zapraszam również do siebie: www.stylbe.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń