czwartek, 30 stycznia 2014

Jak prawidłowo myć włosy?
Mycie włosów - taka banalna czynność, a bardzo często jest wykonywana niepoprawnie i przyczynia się do pogorszenia struktury włosów. Dzisiaj, opierając się na własnym doświadczeniu, napiszę jakich zasad należy się trzymać, aby skutecznie myć włosy szamponem i im przy tym nie szkodzić :) W jednym z kolejnych wpisów postaram się dokładnie opisać wszystkie znane mi metody mycia włosów, ponieważ często dostaję o nie pytania na asku :)

wtorek, 28 stycznia 2014

Co piję (4): soki warzywne

Do soków owocowych nie trzeba mnie w ogóle namawiać, mogę je pić całymi dniami. Do soków z dodatkiem warzyw zmuszałam się od dawna i w końcu udało mi się je polubić :) Dzisiaj napiszę o dwóch, które ostatnio piję prawie codziennie jako urozmaicenie diety. Ich przygotowanie zajmuje nie więcej niż 10 minut wraz z oczyszczeniem sokowirówki :)


niedziela, 26 stycznia 2014

Siedem miesięcy bez farbowania włosów

Odrosty nie są tłuste, wręcz świeżo umyte - po prostu tak błyszczą :)Czytając odpowiedzi na otwarte pytania zadane przeze mnie w ankiecie (cały czas można wypełniać:), zauważyłam, że wiele z Was żałuje, że już nie będę miała wysoko porowatych włosów i nie będzie można się na mnie wzorować w pielęgnacji.

sobota, 25 stycznia 2014

Pod lupą: pielęgnacja włosów Moniki W.

Zwykle w postach z tej serii pojawiały się włosy, które nie prezentuję się dobrze i wymagają bardzo intensywnej pielęgnacji. Do dzisiejszego posta wybrałam bardzo ładne włosy Moniki, która według mnie powinna zmienić niewiele, aby jej włosy zachwycały jeszcze bardziej :)Czy tylko mi od razu skojarzyły się z włosami księżnej Kate? :)piątek, 24 stycznia 2014

Gdzie można kupić olej do włosów?
Jest to jedno z pytań, które zadajecie mi niemal codziennie :) Olej do włosów można kupić w wielu miejscach, przede wszystkim w każdym sklepie spożywczym, ale rozumiem, że nie każdy lubi olejować włosy olejem słonecznikowy czy rzepakowy do smażenia :) Dlatego dzisiaj wymienię miejsca, w których ja kupuję oleje, a Wy dopiszcie w komentarzach swoje sugestie :)


środa, 22 stycznia 2014

Piwna płukanka na porowatych włosach
Piwną płukankę pierwszy raz zastosowałam na samym początku włosomaniactwa i nie zachwyciła mnie na tyle, abym mogła po nią sięgnąć ponownie. Moje włosy były wówczas przesuszone i zniszczone, a wszystkie internetowe źródła podawały, że taka płukanka wzmocni je, zmiękczy i nabłyszczy włosy, a także wydobędzie z nich skręt. Niestety u mnie było odwrotnie - włosy były sypkie, sztywne, rozprostowane i jeszcze bardziej suche.

Postanowiłam sprawdzić, jak na płukankę zareagują moje włosy teraz, gdy są zdrowe i nawilżone :)

poniedziałek, 20 stycznia 2014

Szampon aloesowy Equilibra
W czwartek wyjechałam do domu na długi weekend, aby naładować baterie i teraz ciężko wbić mi się w dawny rytm :) Dzisiaj napiszę krótko o tym, jak sprawdza się na moich włosach szampon aloesowy Equilibra - jeden z najbardziej pożądanych produktów, który zawsze ekspresowo znika z półek ;)


środa, 15 stycznia 2014

Powrót do naturalnego koloru włosów Agnieszki

Po przeczytaniu dzisiejszego posta przekonacie się, że nic tak nie niszczy włosów jak rozjaśnianie włosów bez opieki profesjonalisty i że odrosty wcale nie muszą oszpecać. Ale przede wszystkim zobaczycie przepiękne naturalne loczki o wyjątkowym odcieniu, których właścicielką jest Agnieszka (Arielka) :)

wtorek, 14 stycznia 2014

Analiza pierwiastkowa włosów - moje wyniki
"Włosy zbudowane są z grup komórek macierzystych tworzących mieszki włosowe. W fazie wzrostu włosy ulegają wpływom wewnętrznego środowiska przemiany materii, takich jak krążąca krew, chłonka i płyny pozakomórkowe. W miarę wzrastania i docierania do powierzchni skóry zewnętrzne warstwy włosa rogowacieją, wiążąc w ten sposób wszelkie zebrane do tego momentu tworzenia się włosów, produkty przemiany materii. Ten proces biologiczny jest dla nas odzwierciedleniem i trwałym zapisem aktywności metabolicznej organizmu zachodzącej w tym okresie.

Ustalenie poziomów obecności pierwiastków śladowych we włosach jest wysoko zaawansowaną techniką analityczną. Przeprowadzona zgodnie ze standardami i odpowiednio zinterpretowana, może być wykorzystana jako narzędzie pomagające określić niedobór lub nadmiar pierwiastków śladowych oraz zachwianie równowagi biochemicznej ustroju. (...) Wyniki testów laboratoryjnych i wyczerpujący raport, który jest do nich dołączony nie powinny być traktowane jako wyłączne dane diagnostyczne. (...)" [źródło: raport z analizy]


poniedziałek, 13 stycznia 2014

Piramida pielęgnacji włosów - styczeń 2014
Kilka miesięcy po odstawieniu farby stosowanie masek przed każdym myciem okazało się dla moich włosów zbyt obciążające, więc w listopadzie wprowadziłam do pielęgnacji częstsze mycie włosów samym szamponem. Włosy nadal były za bardzo wygładzone i pozbawione objętości, więc aby dodać im lekkości postanowiłam ograniczyć stosowanie masek na rzecz olejowania przed każdym myciem i krótkiego odżywkowania. Końcówki cały czas są porowate, więc stosowanie przez jakiś czas samego szamponu mogłoby zedrzeć z nich tłuszczową osłonkę, nad której odbudową długo pracowałam. :)


sobota, 11 stycznia 2014

Grudzień 2014 na zdjęciach

A właściwie InstaMix, bo ostatnio tak się wciągnęłam w Instagram, że niemal wszystkie zdjęcia, które robię, wrzucam właśnie tam :) Jest ich niestety zdecydowanie mniej niż wiosną czy latem, ale tak czy siak, mimo czasowego poślizgu zapraszam do obejrzenia :)1. Gwiazdorki z Goplany - na szczęście zmienił się ich smak i zjadłam tylko dwa w tym sezonie. W poprzednich latach jadłam je w ogromnych ilościach, były takie pyszne :)
2. Poznań City Center
3. i 4. Moja poznańska "choinka", po lewej bez bombek, po prawej z bombkami :)W grudniu niewątpliwie ważnym blogowym wydarzeniem było spotkanie w Warszawie z Anią z bloga Aniamaluje.com podczas Blogowigilii :) Spotkanie planowałyśmy od dawna i jak już do niego doszło, nie mogłyśmy się nagadać :) Dawno nie spotkałam tak rozsądnej młodej osoby :)* W tym momencie muszę wspomnieć też o przesympatycznej i pięknowłosej Kasi z bloga Dworzynska.com, która udostępniła nam na jedną noc pokój swojego synka, dzięki czemu nie musiałyśmy wracać do domu nocnym pociągiem :)


piątek, 10 stycznia 2014

Co jem (7): pietruszkowa pasta
Systematyczne aktualizowanie działu "dieta" nie jest moją najmocniejszą stroną, ale mam nadzieję, że w związku noworocznymi postanowieniami zmobilizuję się do poprawy :) W dzisiejszym odcinku napiszę o dwóch pastach, które zjadam wraz z żytnim pieczywem.

wtorek, 7 stycznia 2014

Skórne ciekawostki
sobota, 4 stycznia 2014

Najciekawsze posty 2013
Było już podsumowanie moich ubiegłorocznych ulubieńców w kategoriach włosy, skóra i zdrowie, a na dzisiaj przygotowałam subiektywny przegląd najlepszych postów minionego roku. Wybrałam ponad 30 tych najciekawszych i najprzydatniejszych, biorąc pod uwagę także Waszą aktywność :) Kolejność przypadkowa.


czwartek, 2 stycznia 2014

Moje noworoczne postanowienia :)

Tym razem do noworocznych postanowień podeszłam zupełnie inaczej. Ustanowiłam je na początku grudnia 2013 i realizację rozpoczęłam od zaraz, aby w 2014 rok wejść już z nowymi nawykami :) Wiedziałam, że po nocy sylwestrowej i leniwym Nowym Roku nie będzie mi się chciało myśleć o tym, aby wziąć się w garść i za realizację postanowień zabrałabym się pewnie w okolicach czerwca.

Zdradzę Wam jedynie urodowo-zdrowotne postanowienia, te bardziej osobiste zostawię dla siebie :)
Polecane2