czwartek, 27 lutego 2014

Jedwab na porowate końcówki włosów
Zabezpieczanie końcówek jedwabiem to nieodłączony element mojej pielęgnacji. Dzięki temu prostemu zabiegowi mogę rzadziej podcinać moje nadwrażliwe włosy i nie mam problemów z przesuszonymi końcówkami :) Dzisiaj napiszę Wam, czym według mnie powinno się sugerować wybierając jedwab do pielęgnacji problematycznych końcówek o wyższej porowatości.

wtorek, 25 lutego 2014

Płukanka z bławatka niwelująca żółty odcień włosów
Kwiat bławatka to jedno z najdroższych ziół - za 25 g w niektórych sklepach zielarskich trzeba zapłacić nawet 11 zł. Nic dziwnego - posiada niezwykłe właściwości urodowo-zdrowotne i dlatego w tym roku zamierzam zebrać go samodzielnie. Chabry to moje ulubione polne kwiaty, kojarzą mi się z upalnymi wakacjami :)

sobota, 22 lutego 2014

Moje włosy - luty 2014 (osiem miesięcy bez farbowania)
W końcu, po prawie czteromiesięcznej przerwie mogę pokazać Wam moje włosy w całości wraz z odrostami :) Niestety nie mam już pod ręką mojego ulubionego fotografa, dlatego tak długo to trwało zanim mogliśmy się na chwilę spotkać, aby zrobić kilka zdjęć.


piątek, 21 lutego 2014

Co jem (8): kotlety z jajek i fasoli
Jeszcze do niedawna moja dieta opierała się na makaronach, pieczywie i innych wyrobach z mąki pszennej. Odkąd otrzymałam wyniki analizy pierwiastkowej, staram się ograniczać pszenne wyroby (zjadam tylko w gościach, jeszcze nie potrafię się oprzeć) i zamiast tego wymyślam różne proste i sycące dania. Dzisiejszy przepis pochodzi z książki Stefanii Korżawskiej Prosta droga do zdrowia.

środa, 19 lutego 2014

Jedwabie do włosów - analiza składów (aktualizacja)

Kiedyś już stworzyłam spis silikonowych produktów do zabezpieczania końcówek, ale postanowiłam go zaktualizować i rozszerzyć. Mam nadzieję, że taki wykaz będzie dla Was przydatny. :)


wtorek, 18 lutego 2014

Odżywka Nivea Long Repair na porowatych włosach
Działanie maski czy odżywki na włosach nie zależy tylko od składu maski i struktury włosa, ale również od naszych preferencji. Jedni lubią włosy miękkie, puszyste i sypkie, inni sztywne i pełne objętości, a jeszcze inni mięsiste i dociążone. Ja lubię właściwie każdy efekt na włosach, o ile włosy są nawilżone, błyszczące i ujarzmione. Najbardziej jednak podobają mi się wtedy, gdy są mięsiste, śliskie i ciężkie. Dzisiaj napiszę, czy słynna odżywka Nivea Long Repair sprostała moim włosowym gustom. :)

sobota, 15 lutego 2014

Powrót do naturalnego koloru włosów Angeliki

czwartek, 13 lutego 2014

Bananowa maska do włosów DIY
Całkiem niedawno w sklepie zobaczyłam bardzo dojrzałe banany i przypomniałam sobie o ich urodowych właściwościach. Kupiłam jednego z nich, pozwoliłam mu dojrzeć jeszcze bardziej i gdy skórka zaczęła robić się ciemna, a banan bardzo miękki, użyłam go jako dodatek do maseczki. W podobny sposób wykorzystałam latem awokado (link).


środa, 12 lutego 2014

Podsumowanie ankiety dla Czytelników

Zdjęcie z października ;)Przyznam szczerze, że taka ankieta to coś wspaniałego. W sumie otrzymałam 2.355 ankiet, a w nich mnóstwo cennych treści - od prześmiesznych, przez krytyczne po wzruszające. Najwięcej ankiet spłynęło pierwszego i drugiego dnia, wszystkie czytałam na bieżąco i niesamowicie poprawiały mi humor :) Jeśli jesteście ciekawi, czym charakteryzuje się społeczność skupiona wokół mojego bloga, zapraszam do przeczytania.


poniedziałek, 10 lutego 2014

Słowniczek pojęć dla Włosomaniaczki - od A do O


Pojęć w słowniczku znalazło się naprawdę dużo, więc postanowiłam podzielić go na dwie części - od A do O i od P do Z. W dzisiejszej części wyjaśnię pokrótce terminy od A do O :)


piątek, 7 lutego 2014

Jak bezpiecznie prostować włosy? Błędy podczas prostowania włosów!
Wiem, że jest tu duże grono dziewczyn, które przez nierozsądne prostowanie zniszczyło sobie włosy, ja również do niego należę :) Prostowanie wilgotnych włosów bez termoochronnego kosmyku po każdym myciu doprowadziło moje włosy do tragicznego stanu, ale na szczęście teraz moje włosy są zdrowe, a ja już wiem jak je prostować, aby ich nie niszczyć. Dzisiaj właśnie o tym napiszę :)

środa, 5 lutego 2014

Słowniczek pojęć dla Włosomaniaczki
Taki słowniczek chciałam stworzyć już bardzo dawno temu i zwyczajnie wyleciało mi z głowy. W ankiecie przypomniała mi o tym jedna z Czytelniczek, za co bardzo jej dziękuję! :) Myślę, że taki spis podstawowych pojęć ułatwi dziewczynom, które dopiero rozpoczynają pielęgnację włosów poruszanie się po włosowym świecie.


niedziela, 2 lutego 2014

Pod lupą: pielęgnacja włosów Moniki W. - część druga :)
Tydzień temu opublikowałam posta z analizą pielęgnacji Moniki, niestety z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ponieważ nie jestem w stanie rozpatrywać na bieżąco wszystkich zgłoszeń :( Krótko po publikacji otrzymałam od Moniki maila z jej włosową aktualizacją i opisem, w jaki sposób dodała blasku i sprężystości swoim zmęczonym włosom :)


Polecane2