Włosy podcięte maszynką

10% zniżki na zakupy w hairstore

Moja przemiana 2011-2016

niedziela, 31 stycznia 2016

Moje włosy - styczeń 2016

Wasze baby hair też tak sterczą? :)


Uff, już myślałam, że nie zdążę dziś opublikować styczniowej aktualizacji włosów, ale na szczęście się udało. Dzisiejsza zostanie wzbogacona o małą niespodziankę. :))

czwartek, 28 stycznia 2016

Powrót do naturalnego koloru włosów Jagienki
Dzisiejszy powrót do naturalnego koloru jest dość nietypowy, bo Jagienka nie farbowała włosów w całości, lecz skusiła się na ombre. Jak się zaraz przekonacie, niezbyt udane, mimo że wykonane przez fryzjera. :(

poniedziałek, 25 stycznia 2016

Kosmetyki do włosów z Węgier

Nagy Nikoletta | Miss Węgier 2015
źródło: enmg.hu


W ostatniej ankiecie dla Czytelników (KLIK) kilka osób wspomniało, że bardzo lubi tę serię wpisów, dlatego po dłuższej przerwie przychodzę z opisem kosmetycznego świata na Węgrzech. Jego autorką jest Natalia, która wcześniej opisała dla Was włosową sytuację w Meksyku oraz Norwegii.


czwartek, 21 stycznia 2016

PURC Pure Keratin | Zestaw do keratynowego prostowania z Chin. Nowy HIT?
Jak wykonywać keratynowe prostowanie w domu? Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu, jakich efektów możemy się spodziewać oraz jak długo utrzymują się na włosach? Aby się o tym przekonać, postanowiłam wypróbować zestaw do keratynowego prostowania PURC Pure Keratin, który zyskuje w Internecie coraz większą popularność. :)

wtorek, 19 stycznia 2016

Włosowy haul
Tak jak wspomniałam w jednym z ostatnich postów, chęć zmian związanych z cięciem i farbowaniem włosów postanowiłam ostudzić włosowymi zakupami i dziś zapraszam Was na ich przegląd. Rok 2015 był u mnie okresem totalnego minimalizmu i zużywania zapasów, dlatego po dłuższej przerwie postanowiłam wrócić do testowania nowości (oczywiście rozsądnego), głównie rosyjskich kosmetyków. Trafiłam na kilka promocji w Triny (KLIK) i trochę zaszalałam. ;))


niedziela, 17 stycznia 2016

ANKIETA dla Czytelników, 2015 w liczbach i kilka słów o współpracach :)
Choć 2016 rok trwa w najlepsze, dziś po raz ostatni wrócę jeszcze do 2015. :)


Statystyki w 2015 roku...

W 2015 bloga odwiedziło aż 1.135.000 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali w sumie aż 6.200.000 wyświetleń. Wow! :)) Co ciekawe, 60% użytkowników to osoby, które odwiedziły bloga więcej niż 1 raz.

czwartek, 14 stycznia 2016

Kokosowa uczta dla włosów i mały włosowy kryzys
W ostatnim poście o 10 najlepszych zastosowaniach oleju kokosowego napisałam, że ze względu na wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych nie nadaje się dla porowatych włosów i dlatego nigdy nie używam go do olejowania. Wczoraj naszło mnie na małe eksperymenty i po kilku latach przerwy postanowiłam naolejować włosy czystym olejem kokosowym, aby sprawdzić, czy w tym czasie zaszły na mojej głowie jakieś zmiany.

Zapaliłam koksową świeczkę, przygotowałam sobie wannę pełną bardzo ciepłej wody, dodałam łyżeczkę oleju kokosowego i w takiej mieszance zanurzyłam ciało i włosy. Po około 10 minutach osuszyłam włosy ręcznikiem i pozwoliłam im podeschnąć oraz wchłonąć olej.

poniedziałek, 11 stycznia 2016

10 najlepszych zastosowań oleju kokosowego
Olej kokosowy to wielofunkcyjny produkt, który zawsze mam w zasięgu ręki. Ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych nadaje się do smażenia i pieczenia, a dzięki delikatnej konsystencji i pięknemu zapachowi sprawdza się jako balsam do ciała, olej do masażu czy dodatek do kąpieli.

Gdy delikatesy ekologiczne DrPelc.pl zaoferowały mi rozdanie Wam kilku słoiczków oleju kokosowego, bez wahania się zgodziłam. Jeśli nie miałyście jeszcze okazji wypróbować go na swoich włosach, skórze czy w kuchni, dziś będziecie miały możliwość zdobyć swój własny słoik. Szczegóły pod koniec wpisu. :)

sobota, 9 stycznia 2016

Moje włosy + ulubione kosmetyki do włosów w 2015 roku
Które włosowe zdjęcie najbardziej przypadło Wam do gustu? Moi faworyci to zdecydowanie kwiecień, sierpień, wrzesień i grudzień. :)

czwartek, 7 stycznia 2016

Podsumowanie 2015 roku na zdjęciach
Gdy pod koniec 2014 roku pisałam jego podsumowanie (KLIK), myślami byłam przy końcówce kolejnego, 2015 roku. Bardzo mi wtedy zależało, żeby właśnie ten wpis zaczynał się słowami "to był bardzo dobry rok" i z pełną odpowiedzialnością mogę tak napisać! :) Rok 2014 i 2015 to rok spełniania marzeń, ale wszystko zaczęło się już w roku 2013, kiedy postanowiłam przestać słuchać wszelkich rad i porównywać się do innych, a poszłam w swoją stronę. Podjęłam wtedy ważne dla siebie decyzje, a także postawiłam na szeroko rozumiany rozwój osobisty. Choć o wszystkim nie mogę pisać na blogu, dziś podzielę się z Wami wybranymi momentami z 2015 roku. :)

wtorek, 5 stycznia 2016

Piramida pielęgnacji włosów - grudzień 2015
Zanim przejdę do podsumowania roku 2015, dzisiejszym postem odpowiem na jedno z najczęściej zadawanych ostatnio pytań, czyli jak wygląda obecna pielęgnacja moich włosów. Dziś postanowiłam stworzyć aktualną piramidę pielęgnacji włosów i przyznam szczerze, że bardzo mnie zaskoczyła. Choć minimalistyczne podejście do pielęgnacji włosów wdrożyłam w życie 2-3 lata temu, nie pamiętam, kiedy ostatnio moja pielęgnacja była aż tak bardzo okrojona!

sobota, 2 stycznia 2016

Moje włosy - grudzień 2015 | 30 miesięcy bez farbowania
Witajcie w Nowym Roku! :) 31 grudnia był mroźnym, ale jednocześnie bardzo słonecznym dniem, więc wykorzystałam piękną pogodę i zrobiłam zdjęcie włosom, tradycyjnie w całkowicie naturalnym wydaniu. Dość mocno wiało i mój fotograf stwierdził, że najładniej wychodzi kurtka. ;))

Polecane2