niedziela, 20 listopada 2011

Włosy elektryzujące się | Elektryzowanie się włosów

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów? Oto 3 proste zasady:

Płyn do płukania tkanin działa antystatycznie


Aby zapobiec elektryzowaniu się włosów wszystkie czapki, szaliki, rękawiczki, sweterki oraz kurtki należy wypłukać w płynie do płukania tkanin, który działa antystatycznie. Niektóre dziewczyny płuczą także swoje włosy w wodzie z kropelką płynu... włosy przestają się elektryzować, ale to raczej nie wpływa dobrze na ich kondycję. Płyn do płukania w zupełności wystarczy.


A jeśli nie mamy pod ręką płynu i chcemy szybko opanować sytuację - wystarczy przeczesać włosy dłonią zwilżoną wodą.

Regularne nawilżanie włosów


Elektryzowaniu sprzyja też nadmiar silikonów i innych substancji filmotwórczych zgromadzonych na włosach, które pocierają naładowane dodatnio syntetyczne tkaniny lub wełnę wywołując niepożądany efekt. Najbardziej podatne na elektryzowanie są włosy przesuszone, dlatego należy systematycznie fundować im rytuały głęboko nawilżające.


Zadbaj o akcesoria do włosów


Elektryzowanie wzmagają często plastikowe grzebienie i szczotki. Jeśli włosy elektryzują się podczas szczotkowania lub rozczesywania (np. za pomocą szczotki z naturalnego włosia), wystarczy odpowiednio wypielęgnować szczotkę. Instrukcja dbania o szczotki znajduje się w tym poście.


« Nowszy post Starszy post »
Zapraszam do komentowania zdjęć i śledzenia relacji

4 komentarze

 1. rzeczywiście włosy bardziej się elektryzują, mój sposób jest taki, że po każdym myciu używam odżywki do włosów i pomaga

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wyobrażam sobie płukania włosów w mieszance z dodatkiem płynu do płukania ubrań...
  Potarcie włosów wodą działa niestety na krótką chwilę, wiec...
  Bierzemy sie za nawilżanie!^^

  OdpowiedzUsuń
 3. dobrze, że wrzuciłaś link do tego posta :) o płynie antystatycznym nie pomyślałam, jak miałam długie włosy... tylko co zrobić z kapeluszem z wełny? tego nie wypłuczę :( dodatkowo, kiedyś była dostępna pianka do włosów (zimowa, antystatyczna) ale potem nie można było już jej nigdzie dostać :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam włosy elektryzujące się i jednocześnie mocno przetłuszczające się. Moje włosy są cienkie, sięgają trochę za łopatki. Obecnie posiadam szczotkę TT i ona elektryzuje moje włosy. Bardzo proszę Cię o pomoc w wybraniu nowej szczotki.

  OdpowiedzUsuń

Instagram