niedziela, 25 sierpnia 2019

Oczyszczanie włosów - jak to robić poprawnie?


Oczyszczanie włosów i skóry głowy to nic innego jak bardzo dokładne umycie włosów z wszelkich zabrudzeń kosmetycznych i atmosferycznych. Jak prawidłowo oczyścić włosy z nadbudowanych substancji? Choć oczyszczanie włosów wydaje się banalnie proste, jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć. Zapraszam do lektury.

W swojej łazience powinnyśmy mieć dwa szampony: jeden do codziennego mycia włosów, a drugi do sporadycznego oczyszczania włosów. Przeczytaj: Lista szamponów oczyszczających

Dlaczego warto oczyszczać włosy?

Każdego dnia na naszych włosach osadzają się różne substancje: łój, pot, kosmetyki do pielęgnacji, kosmetyki do stylizacji, oleje, kurz, minerały z twardej wody. W pewnym momencie ulubiony szampon i codzienne mycie przestają wystarczać. Włosy zaczynają szybciej tracić świeżość, zbijają się w strąki i są oklapnięte. To znak, że wymagają mocniejszego oczyszczenia.

Dzięki dokładnemu oczyszczeniu włosów:
  • zmywamy z włosów nadbudowane substancje i nadajemy włosom lekkości;
  • przygotowujemy włosy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i zwiększamy ich skuteczność;
  • przywracamy włosom równowagę,
  • ograniczamy przetłuszczanie się skóry głowy.

Jak często oczyszczać włosy?

Nie warto oczyszczać włosów "na oślep" lub w równych odstępach czasu. Obserwujmy swoje włosy codziennie i oczyszczajmy je zawsze wtedy, kiedy poczujemy, że stają się obciążone i przetłuszczają się szybciej niż zwykle.

Jak myć włosy i skórę głowy, aby je dokładnie oczyścić?

Prawidłowe oczyszczanie powinno składać się z dwóch etapów:
  • z mycia wstępnego, które rozluźnia brud (szampon wtedy słabo się pieni);
  • z mycia właściwego, które wymywa z włosów wszystkie zabrudzenia (szampon wtedy bardzo dobrze się pieni).

Myjemy włosy i skórę głowy bardzo dokładnie. Skórę głowy masujemy kolistymi ruchami (nie pomijamy ani centymetra!), a gdy wytworzy się piana - głaszczemy włosy od nasady po końce. Szampon bardzo dokładnie spłukujemy pod bieżącą wodą, odchylając poszczególne pasma włosów i masując skórę.

Jeśli przez wiele lat stosowałyśmy produkty przepełnione trudnozmywalnymi składnikami wygładzającymi, jednorazowe oczyszczenie włosów może nie być wystarczające. Nie warto jednak szorować włosów 10 razy jednego wieczoru, ponieważ taki proces może mocno osłabić strukturę włosów. Lepiej, jeśli powtórzymy proces zmywania za tydzień czy dwa.

Sięgnij po peeling do skóry głowy

Aby wzmocnić efekt oczyszczenia, przed myciem warto złuszczyć skórę głowy z zalegającego łoju i martwego naskórka. W tym celu warto sięgnąć po peeling przeznaczony specjalnie do skóry głowy. Dzięki złuszczeniu skóra dłużej zachowa świeżość, a włosy u nasady będą się mniej przetłuszczać. Przeczytaj: Przegląd peelingów do skóry głowy

Jakim szamponem oczyszczać włosy?


Prosty szampon oczyszczający

Taki szampon ma bardzo prosty skład i bazuje na wodzie i mocnych detergentach (zwykle na SLES). Nie zawiera składników nawilżających, regenerujących i wygładzających, dlatego oczyszcza włosy najszybciej i najdokładniej. Szampon oczyszczający z SLES sprawdzi się na włosach mocno oblepionych i obciążonych, a także na włosach zdrowych, które trudniej oczyścić. Przeczytaj: Mój ulubiony szampon oczyszczający

Łagodny szampon

Są osoby, które mają uczulenie na SLES i inne detergenty anionowe, dlatego nie mogą ich stosować. W takich sytuacjach powinny oczyszczać włosy szamponem opartym na łagodnych detergentach. Oczyszczanie łagodnym szamponem powinno przebiegać wolniej i dokładniej, a nawet warto je powtórzyć trzykrotnie.

Ulubiony szampon

Jeśli ani szampon oczyszczający, ani szampon łagodny nie zdają egzaminu, oczyszczaj włosy ulubionym szamponem, niezależnie od składu. Myj głowę powoli, dokładnie i dokładnie spłukuj pianę.

Soda oczyszczona

Aby wzmocnić oczyszczające działanie jakiegokolwiek szamponu, dodaj do niego sodę oczyszczoną. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Co po oczyszczaniu włosów?

Dokładne mycie włosów mocnym szamponem może wymywać nie tylko brud, ale także lipidy, które są niezbędne włosom do utrzymania sprężystości i połysku. Po każdym oczyszczaniu powinniśmy włosy zregenerować, czyli nawilżyć, natłuścić i wygładzić - najlepiej maską.

Jeśli tego nie zrobimy, włosy oczyszczone z nadbudowanych substancji mogą być matowe, suche, szorstkie, sztywne i trudne do ujarzmienia.

Po pierwszym oczyszczeniu i odżywieniu, włosy mogą wyglądać i zachowywać się inaczej niż zwykle. Musimy przyzwyczaić się do nowej sytuacji - włosy już nie są oblepione substancjami kosmetycznymi (np. silikonami czy olejami).

Jak oczyścić włosy z silikonów?

To pytanie pada najczęściej. Oczyszczenie włosów z silikonów nie różni się niczym od procesu, który opisałam wyżej. Wiele początkujących włosomaniaczek powiela jeden błąd: na samym początku wymywają z włosów silikony, aby potem już nigdy po nie nie sięgnąć. Owszem, silikony nie nawilżają włosów, ale nie warto ich unikać.

Silikony powlekają włosy cienkim filmem i dzięki temu pełnią szereg pożytecznych funkcji:
  • uzupełniają ubytki na poziomie osłonki (zewnętrznej warstwy włosów),
  • chronią włosy przed uszkodzeniami,
  • chronią włosy przed odparowaniem wody (mają pośredni wpływ na poziom nawilżenia włosów),
  • nabłyszczają i wygładzają włosy.


Oczyszczanie włosów to bardzo prosty i pomocny zabieg. Bez niego ciężko utrzymać włosy w dobrej kondycji. Oczyszczacie swoje włosy regularnie? Jakim szamponem?

Przeczytaj: Chelatowanie włosów


« Nowszy post Starszy post »

58 komentarzy

  1. O tak! Nigdy jeszcze nie słyszałam o tym, że aby sprawdzić czy włos jest już wolny od silikonów, należy po prostu przejechać po nim palcami! Genialne w swojej prostocie! :D Wszystkie początkujące włosomaniaczki będą Ci niesamowicie wdzięczne!:))) Pozdrawiam i już nie mogę się doczekać kolejnych postów!

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje włosy wyglądają obecnie identycznie... Ale napawasz mnie nadzieją, że kiedyś będą piękne i lśniące:) Pozdrawiam, Asia (jestem już uzależniona od Twojego bloga hehe)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, nie, nie. Krytyka musi być uzasadniona i konstruktywna i do czegoś prowadzić :) Ty miałaś pretensje o to, że czegoś nie ma, a miałam w planach napisać o tym jutro i w kolejnych notkach. Jaki jest sens prowadzenia bloga skoro wszystko mam napisać w jednej notce? Rozumiem, że włosomaniaczki są niecierpliwe i żądne wiedzy :)))
      Treść mojego powyższego komentarza odnosi się do wielu dziwnych komentarzy, które ostatnio są zamieszczane. Przelewam tu informacje, których zdobycie zajęło mi prawie rok i wymagało wielu eksperymentów, więc wszelkie "pretensje" troszkę bolą, tym bardziej, że robię to za darmo i w dobrej wierze. No, ale nie obrażajmy się już :) Pozdrawiam :)

      Usuń
  5. O taka seria dla początkujących jest dobrym pomysłem :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Fiolka zgadzam się .Ja jestem dopiero na etapie zmywania sylikonów z włosów ,więc przede mną dłuuga droga ,ale wytrwam bo w końcu to sama przyjemność ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. A tak spytam jeszcze z ciekawości ile Tobie zajęło zmycie sylikonów?

    OdpowiedzUsuń
  8. Po kilku myciach wszystkie brudy były już zmyte :) Wtedy ukazały się suche druty.. ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. No właśnie moje włosy pokazują powoli swoje prawdziwe oblicze.

    OdpowiedzUsuń
  10. Witam. ;)
    Mam do Ciebie pytanie dotyczące czynności po oczyszczeniu już włosów szamponami z SLS/SLES: dlaczego powinno się zacząć używać znowu silikonów, np. jedwabiu? Czy to jest konieczne, przed zaczęciem kuracji i odżywieniu włosów bez silikonów?
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie doczytałam na Twoim blogu, że trzeba się podpisać: Ola

      Usuń
    2. Olka - nie trzeba, ale mozna :) zmyjesz nadmiar silikonow, ktore obciazaja i tworza bariere, zaczniesz odzywiac i nawilzac, a potem mozesz raz na kilka dni zabezpieczac silikonami przed zniszczeniami, ale zmywajac je prostym szamponem z sls co jakis czas :)

      Usuń
  11. Dziękuję bardzo za odpowiedź. :) Przy okazji: masz cudowne, błyszczące włosy, dosłownie jak z reklamy, zazdroszczę!

    OdpowiedzUsuń
  12. Dziękuję za wpis ;) Tłumaczysz bardzo klarownie i dokładnie (co tu kryć: jak krowie na rowie nawet :P). Spis treści mam otwarty w 1 oknie, konkretny temat w drugim i od razu znajduję odpowiedzi na swoje pytania ;) Dobry pomysł z krótkimi notkami. Wolę tą metodę niż np. jeden wpis o sposobach mycia włosów, oczyszczaniu ich z silikonów i dodatkowo z dołączoną Twoją historią życia i przemyśleniami na temat pogody :P Jak mnie coś zainteresuję to skocze do innej notki. Pokuszę się o stwierdzenie, że to włosowy podręcznik ;) Pozdrawiam ;)Marzena

    OdpowiedzUsuń
  13. Cudowny post!! Widzę teraz, że zabrałam się za pielęgnację włosów od końca ;) Jakoś nie przyszło mi do głowy, że trzeba je najpierw oczyścić ;)

    Mam też pytanie, czy podczas oczyszczania można stosować odżywki, maski i inne kosmetyki?? Czy tylko szampon?

    OdpowiedzUsuń
  14. biegnę do łazienki sprawdzić jaki mam szampon... okazało się, że typowego dziada z SLS w roli głównej. Więc wychodzi na to, że mam niby oczyszczone włosy. W skalp wcieram ziołowy eliksir do włosów przeciw wypadaniu, bez silikonów. Ale moje włosy nie piszczą, więc już nie wiem, czy są oczyszczone czy nie.. :P A mogę spytać, gdzie zakupiłaś szczotę z włosia dzika? Bo w sumie mam drewnianą, ale i tak nie ogarnia moich grubych i gęstych włosów...Więc chciałam wypróbować coś innego

    OdpowiedzUsuń
  15. No właśnie mi się wydaje, że moje też są oczyszczone itp ale nie piszczą :(
    A jeśli oczyszczamy włosy to maski jakie powinniśmy dawać, bez silikonów i innych takich??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie muszą piszczeć ;) Jeśli oczyszczasz to lepiej przez jakis czas nie stosowac silikonow :) Dopiero po oczyszczaniu mozesz wlaczac silikony i wtedy trzeba pamietac o systematycznym ich zmywaniu :) Albo stosowac latwozmywalne silikony :)

      Usuń
  16. Hej.. Dopiero będę zaczynać walkę z moimi włosami. Na początku powiem, że blog świetny, a Twoje włosy MARZENIE!
    Do rzeczy..Chcę zacząć od oczyszczania szamponem Barwa, jednak co z odżywkami/maseczkami? Mogłabyś polecić KONKRETNE firmy, które najlepiej używać (według Ciebie)w procesie oczyszczania (oczywiście bez silikonow itp.), dodam, że moje włosy są w stanie tragicznym- masakrycznie pokruszone, suche, zniszczone, łamliwe, kolor blond.

    P.S. Niestety muszę je teraz pofarbować (odrosty) i chciałabym wiedzieć czy zrobić to przed oczyszczaniem czy po? Czy może nie ma to znaczenia? (farbowanie u fryzjera).

    Bardzo proszę o odpowiedź !

    Pozdrawiam, Patrycja

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczyszczanie zacznij po wizycie u fryzjera, bo farby są naładowane silikonami i innymi filmotwórczymi substancjami :( Maseczki bez silikonów - aloesowa Natur Vital, Kallos Latte, Biovax do suchych i zniszczonych, odzywka Isana z babassu - moje faworytki ;) Pozdrawiam :*

      Usuń
  17. Cześć! Po przeczytaniu bloga od deski do deski i mnie tchnęło w kierunku zadbania o swoje włosy i naturalnej ich pielęgnacji. Co prawda bardzo je lubię, nie uważam, iż są w tragicznym stanie, jednakże brakuje im z pewnością nawilżenia.
    Jak zaczęłam? Na początku powiem, iż myję włosy codziennie rano.
    Przez trzy dni myłam je szamponem Barwa, pokrzywowym, zmiana była diametralna, zaraz po spłukaniu szamponu włosy byłyt szorstkie i nie przypominały gładziutkich (wcześniej myłam je moich ukochanym GllissKurem). Wracając do szorstkości, uznałam, ok, trzeba walczyć, nie poddam się, nałożyłam odżywkę - Naturii, bez spłukiwania, z zielonej herbaty i pokrzywy - polecana na blogach. No i po wysuszeniu bomba, gładkie, pachnące, byłam zadowolona.
    Kolejne dni to mycie ich balsamem do kąpieli Babydream fur mama. Po nim włosy także były szorstkie, więc także nakładałam tę samą odżywkę.
    Do czego zmierzam? Po wyschnięciu włosy są puszyste i świeże, jednakże już po południu zauważam, że nie są tak świeże jak były wcześniej, kiedy stosowałam szamponów z silikonami. Wydaje mi się, że stają się delikatnie oklapnięte i tracą puszystość. (I bynajmniej nie jest to kwestia odżywki, bo choć jest ona bez spłukiwania, ja ją spłukuję).
    Czy moje włosy mogą nie tolerować po prostu mycia ich balsamem BDFM? całym sercem chcę tchnąć w nie naturalne zycie, bez ulepszaczy z silikonami, ale już na początku się zniechęcam, i nie chodzi tutaj o to, że tworzy sięsiano etc, po prostu szybcxiej tracą świeżość, a niestety cały dzień mam kontakt z klientami i chcę by wyglądały non stop idealnie.
    Proszę o rady, może powinnam zastosować coś innego do ich mycia? A może ta odżywka z Naturii tak na nie wpływa? Może są lepsze, inne?
    Help :)
    P.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cześć :) Ne wzzyscy lubią BDFM (obciążać może i szybciej przetłuszczać), możesz stosować Barwę jeśli Ci służy i nie niszczy włosów - no problem :) ALbo myć metodą OMO :)

      Usuń
    2. ale po Barwie moje włosy są masakrycznei szorstkie, dosłownie jakbym po papierze ściernym przesuwała ręką...
      myjesz chyba też odzywką ISANY z olejkiem babassu, może ona się sprawdzi, mówiłaś, że to też Twój faworyt :)

      Usuń
    3. I jeszcze jedna rzecz - nie wyobrażam sobie NIENAKŁADANIA odżywki po każdym myciu, jednakże, że rano mam mało czasu, to mogę trzymać ją na włosach dosłownie chwilę tylko po umyciu, minutę, dwie,
      czy w takim wypadku jest sens stosować maski? czy może tylko odzywki? bo przecież przez tę minutę maska nawet nie zacznie działać? chyba, że zacznie? :)
      polecasz jakieś odżywki nie do mycia włosów, tylko od odzywiania?
      Patrycja

      Usuń
    4. Jakie szampony polecasz z takich tańszych, oprócz wymienionych wyżej?
      Jeśli to pytanie już było to przepraszam ale prawda jest taka że nie chciało mi się ich wszystkich czytać ;(
      Gratuluję twój blog jest coraz popularniejszy ;)

      Usuń
  18. Witam, czytam Twojego bloga z zaciekawieniem, zainspirowałaś mnie do rozpoczęcia kuracji odbudowującej dla moich włosów ;)
    Zastanawia mnie tylko dostępność tych wszystkich szamponów i masek, których marki nie są znane. W jakich sklepach je kupujesz?

    OdpowiedzUsuń
  19. Przepraszam, ale chyba źle Cię zrozumiałam-po co zmywać z włosów silikony szamponami z sls, skoro później i tak nakładamy na nie porcję silikonu? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zmywasz nadbudowane silikony, tzw trudnozmywalne, a potem nakladasz lagodne, ale systematycznie je zmywasz slsem, aby sie nie nadbudowaly ;) przed swiadoma pielegnacja najczesciej te substancje nadbudowuja sie przez lata, dlatego trzeba je zmyc i poprawnie odzywiac ;)

      Usuń
  20. A jak można rozpoznać, że na na włosie nadbudował się silikon? I drugie pytanie- kiedy będzie wiadomo, że tych "złych"silikonów już nie ma na włosach? Poza tym nie wiem też, które z nich są "złe" a które te "dobre"- maseczki, która Ci odpowiadają, na moich włosach niestety się nie sprawdzają:(( z góry dziękuję za odpowiedzi:)a blog jest świetny!

    OdpowiedzUsuń
  21. jestem pełna podziwu twojej wiedzy:) zamierzam wziąć sobie na poważnie Twoje rady i skończyć z katowaniem swoich włosów. Mam pytanie: w jakich proporcjach rozcieńczasz szampon z wodą? I czy co mycie używasz innych kosmetyków (tzn. naprzemiennie)? z góry dzięki za odp

    OdpowiedzUsuń
  22. Witaj! Wczoraj trafilam zupelnie przez przypadek na Twojego bloga i jestem po prostu zachwycona! Problem polega na tym, ze nie mieszkam w Polsce, wiec dostanie tutaj szamponu barwa graniczy z cudem ;) czy moglabys polecic inny dobry szampon oczyszczajacy? probowalam szukac na wlasna reke, ale kazdy z tych szamponow mial w swoim skladzie niewskazane substancje :(

    P.S. Masz piekne wlosy :D

    OdpowiedzUsuń
  23. Ja tez mam pytanie, pewnie głupie, ale zaryzykuję : ) Jesli mam zmyć SLS'em z włosów silikony, to czemu muszę używać Barwy bądź Bejbidrimów, skoro wszystkie szampony te reklamowane też do zawierają? Z góry dziękuję za odpowiedz. : )

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bo te inne szampony ("reklamowane") zawierają silikony i skomplikowane składy ;)

      Usuń
  24. Dziewczyny możecie mi podpowiedzieć gdzie we Wrocławiu mogę kupić Barwę?

    OdpowiedzUsuń
  25. Witam ,

    Od dwóch miesięcy staram się zostać włosomaniaczką, dzięki Twojemu blogowi idzie mi coraz lepiej za co Ci baardzo dziękuję:)Wydaje mi się, że mam podobną strukture włosów do Ciebie i jak narazie małpuje i kupuje większość polecanych przez Ciebie kosmetyków, już mi się w szafce nie mieszczą ale nie umiem się powstrzymać patrząc na Twoje piękne włosy:) Moje jak narazie są bardzo zniszczone ponieważ rozjaśniałam je praktycznie co miesiąc przez pare lat nie dbając o nie odpowiednio. Mam nadzieję, że z czasem naucze się "języka" moich włosów i jak Ty będę potrafiła zapewnić im odpowiednią pielęgnację:) Mam takie pytanko, czy jako szampon oczyszczający z sls moge używać Vichy Dercos o składzie: aqua, sodium laureth sulfate, citric acid, disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, ammonium hydroxide, hexylene glycol, carbomer, niacinamide, methylparaben, sodium methylparaben, pyridoxine hci, dmdm hydantoin, diaminopyrimidine oxide, disodium ricinoleamido measulfosuccinate, panthenol, polyquaternium-10, parfum? Bardzo go polubiłam ponieważ zachamował moje wypadające garściami włosy. Oczywiście z tego co rozumiem powinnam taki szampon stosować raz w tygodniu do oczyszczania włosów a w pozostałe dni zamierzam używać Facelle.Czy taka kombinacja będzie ok?
    Z góry dziękuję za odpowiedź i podrawiam serdecznie:)

    P.S. Myślę, że powinnaś napisać doktorat z pielęgnacji włosów:)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo żałuję, że skończyłam studia ekonomiczne i że nie można cofnąć czasu :( Wtedy moja praca mgr byłaby na temat odbudowy zniszczonych włosów hehe ;-)
      Jasne, możesz używać tego szamponu Vichy, ma składniki filmotwórcze, ale nie powinny być grożne ;) Jeśli Facelle nie będzie Ci służył stosuj go do OMO :) Pozdrawiam i 3mam kciuki :-)

      Usuń
  26. Dziękuję za szybką odpowiedź :)

    OdpowiedzUsuń
  27. Gratuluję super blogu:) ,mam pytanko jaki olej polecasz do włosów puszystych i mocno zniszczonych?

    OdpowiedzUsuń
  28. Czyli trzeba zmyć silikony szamponem z silikonami żeby potem znowu je stosować? -.-

    OdpowiedzUsuń
  29. tak, tak, tak :) musisz najpierw zmyc warstwe silikonow sprzed lat, zeby cokolwiek w nie moglo wniknac, a potem stosujesz silikon (przyjazny dla blondynek wbrew pozorom) i co tydzien lub dwa go zmywasz, nie bedzie sie juz nawarstwial. Przestudiowalam calego fantastycznego bloga :P Pozdrawiam autorke postow i dziekuje za pomoc ;) Anka

    OdpowiedzUsuń
  30. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  31. czy podczas oczyszczania włosów z silikonów, czego nigdy wcześniej nie robiłam mam używać tylko szamponu z SLS podczas każdego mycia? Po czym poznam, że włos jest już oczyszczony? W jakich proporcjach rozrabiać szampon z wodą?pozdrawiam
    Paulina

    OdpowiedzUsuń
  32. Chciałam zaznaczyć że Barwa w tej chwili kosztuje około 6 zł, więc już wogóle się nie opłaca.
    POdobny skład mają szampony od Blue lub Pati 2,99 zł te są dostępne w większych spożywczakach.

    OdpowiedzUsuń
  33. Hej, dzięki Tobie postanowiłam zacząć dbać o swoje włosy :) Jestem na etapie oczyszczania. Myję włosy Barwą, później nakładam odżywkę. Kiedy mogę zacząć odżywianie włosów ? Dodam, że oczyszczam je już prawie tydzień, włosy zaczęły się unosić u nasady i puszyć. Z góry dziękuję za odpowiedź,
    Pozdrawiam, Ewelina.

    OdpowiedzUsuń
  34. Dzień dobry:) to ja mam jeszcze jedno pytanie.. czy szampon oczyszczający wpływa również negatywnie na kolor włosów?
    tzn. spłukuję farbę?

    OdpowiedzUsuń
  35. Hej, wiem ze pewie takich pytan masz pelno i niczm sie nie wyroznie ale zaryzykuje :D
    Od okolo 12miesiecy nie farbuje wlosow od ok 2 miesiecy je olejkuje co ok 3 dni zalezy jak wczesnie mam wstac na nastepny dzien :p zalezalo mi na zapuszczeniu wlosow aczkolwiek jak ostatnio uswiadomilam sobie jaki jest ich stan mimo tego ze "o nie dbam" bo gdy czytam twoje posty to juz nad tym sie zastanawiam :D A wiec przechodzac do sedna tego po co pisze. pisze z prosba o pomoc. Nie umiem i nie wiem co mam robic. Mam krecone, cienkie, blond wlosy teraz sa w okropnym stanie ze wzgledu na wczesniejsze rozjasnianie i PROSTOWANIE teraz tego az tak czesto nie robie ale zdarza sie z 2 razy w tygodniu. CO robic od czego zaczac? obciac jak najkrocej? jaka pielegnacje stosowac? zebym mogla zapuscic zdrowe naturalne wlosy. Bo gdy juz zaczne nie bede farbowac. Dziekuje z gory za uwage i pomoc :)

    OdpowiedzUsuń
  36. Hej, mam od roku problem z włosami jakim szamponem myje to moje włosy są tłuste :( i teraz myje szamponem dla dzieci Johnsons baby :) Czy on niszczy moje włosy??

    OdpowiedzUsuń
  37. Witaj.
    Nie wiem czy było już takie pytanie - jak sprawdzić w sklepie, że szampon jest wolny od silikonów?
    Pod jakimi "chińskimi" znaczkami się one ukrywają? :)

    OdpowiedzUsuń
  38. Witam serdecznie!:) Jako początkowa włosomaniaczka z bardzo krótkimi włosami chciałam zapytać, czy zawsze należy oczyścić włosy przed przystąpieniem do dalszych zabiegów, np.olejowania? W skrócie: myję głowę codziennie, ponieważ mam włosy przetłuszczające się. Myję włosy szamponem Elseve Loreal Elseve Arginine Resist (coś co odczytałam jako SLS - sodium coś tam coś tam - niby w swoim składzie ma), od tygodnia metodą OMO z tymże szamponem (tylko dzisiaj i wczoraj włosy były myte szamponem babydream). I nie wiem, czy już swoje kłaczki oczyściłam, czy nie i czy w ogóle to konieczne? Będę wdzięczna za odpowiedź:). Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka.

    OdpowiedzUsuń
  39. Niezły pomysł :)
    Na innych formach wyczytałam , że szampon z firmy Pilomax jest bardzo dobrym kosmetykiem oczyszczającym włosy i na pewno się na niego skuszę choć Two sposób też może wypróbuję :)

    OdpowiedzUsuń
  40. Czy uważasz, że szampon o tym składzie :Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Hydrolyzed Lupine Protein, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Propylene Glycol, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Mentha Arvensis Leaf Oil, Lactic Acid.
    poradzi sobie z usunięciem silikonów, nadbudowy z odżywek itd.?

    OdpowiedzUsuń