czwartek, 15 lutego 2024

Dzięki nim przyspieszysz porost włosów, czyli gadżety do skóry głowy z Aliexpress


Ostatnio fascynuje mnie dosłownie wszystko, co związane jest ze skórą głowy i stymulacją włosów do wzrostu, dlatego postanowiłam sprawdzić, jakie gadżety do pielęgnacji skóry głowy oferuje Aliexpress. Znalazłam tam wiele produktów w niskich cenach - te same, które w polskich sklepach można kupić z gigantyczną marżą. ;)

Warto jednak pamiętać, że wyższe ceny w polskich sklepach nie oznaczają, że przedsiębiorca chce nas oszukać - wynika to głównie z olbrzymich kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i cłem.

Zapraszam do przeglądu urządzeń z Ali, które mocno mnie zainteresowały, jednak zanim zaczniemy, pokażę Wam moje TOP6, czyli produkty, które z chęcią bym wypróbowała! Celem wszystkich gadżetów jest poprawa funkcjonowania skóry głowy i pobudzenie włosów do wzrostu.1. Prądy D'Arsonvala o mocy 20W

(LINK do urządzenia).

2. Szczotka ze światłem czerwonym i niebieskim, wibracjami i dozownikiem na wcierkę

(LINK do urządzenia).

3. Laserowa szczotka, która ma mnóstwo dodatkowych funkcji, m.in. podczerwień, EMS, elektroporację, wibracje czy falę radiową

(LINK do urządzenia).

4. Czapka ze światłem czerwonym - Ty ją nosisz, a podczerwień usprawnia funkcjonowanie skóry głowy i mieszków włosowych

(LINK do urządzenia).

5. Elektryczny aplikator do wcierek z podczerwienią, wibracjami i mikroprądami

(LINK do urządzenia).

6. Elektryczny dozownik do wcierek a'la infuzja tlenowa - poza wcierką dotlenia skórę głowy tlenem z powietrza 

(LINK do urządzenia).

Aplikatory nieelektryczne do wcierek

1. Mały, zgrabny aplikator do płynnych wcierek. Ma pojemność ok. 6 ml (taka porcja jest idealna do jednokrotnej aplikacji) i łatwo się go czyści. Płyn wypływa z wypustek po wciśnięciu białego guzika na szczycie urządzenia. Co najlepsze - kosztuje grosze. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO APLIKATORA.

2. Kolejny prosty aplikator o pojemności do 15 ml, który uwalnia płyn po wciśnięciu przycisku. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO APLIKATORA.

3. Ten prosty dozownik przypomina słynny aplikator Nacomi, który dostępny jest w Hebe. Jego pojemność to 30 ml. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO APLIKATORA.


Aplikatory elektryczne do wcierek

4. "Infuzja tlenowa", czyli gadżet, który wtłacza w skórę jednocześnie wcierkę i sprężone powietrze (w tym tlen), co podnosi jakość wcierania. Dozownik wraz z powietrzem rozpyla wcierkę na skórze, dzięki czemu jest bardziej wydajna. Nadaje się zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i skóry głowy. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO APLIKATORA.

5. Nowoczesny gadżet elektryczny o pojemności 10 ml. Ma funkcję jonizacji, podczerwieni i wibracji, a także 3 tryby pracy i powiadomienia głosowe. Pracuje 15 minut, po czym automatycznie się wyłącza. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO APLIKATORA.

6. Kolejny dozownik elektryczny jest bardziej zaawansowany: łączy w sobie mikroprądy, wibracje i terapię podczerwienią. Wszystko po to, aby rozprowadzana wcierka jak najskuteczniej penetrowała skórę i mieszki włosowe. Według producenta sprawdzi się nie tylko do aplikacji płynów, ale również olejów. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO APLIKATORA.


Ważne! Aplikatory trzeba dokładnie czyścić po każdym umyciu - w przeciwnym razie dysze mogą się zatkać i nie spełniać swoich funkcji. Dozowniki przykładamy lekko do skóry głowy i uwalniamy płyn - nie dociskamy dysz do skóry, aby jej nie podrażnić.Gadżety z funkcją podczerwieni (Infrared)

Światło czerwone wnika w skórę głowy, co zwiększa jej ukrwienie i stymuluje włosy do wzrostu, a efekty widoczne są przy regularnym korzystaniu z zabiegu. Światłoterapia rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu dotlenia i odżywia komórki, a to sprawia, że włosy rosną mocniejsze. Jakie urządzenia z podczerwienią można znaleźć na Aliexpress?


1. Laserowa szczotka LED (KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO URZĄDZENIA)

Szczotka jest dość droga, ale wykorzystuje innowacyjną technologię. Ma aż 7 różnych funkcji: światło podczerwone, laser o niskiej częstotliwości, nano-czerwone światło, elektroporacja, mikroprądy EMS, masaż wibracyjny i RF.
 • Światło podczerwone ma aktywować do pracy mieszki włosowe, pobudzać włosy do wzrostu, ograniczać wypadanie i regulować wydzielanie sebum.
 • Laser o niskiej częstotliwości zwiększa żywotność komórek i stymuluje wzrost włosów.
 • Światło nano-czerwone zwiększa produkcję kolagenu i ogranicza wypadanie włosów.
 • Elektroporacja wspomaga wnikanie składników odżywczych - podczas zabiegu powstają tymczasowe mikropory, za pomocą których substancje aktywne przenikają w głąb skóry.
 • Elektryczna stymulacja mięśni (EMS) wykorzystuje impulsy elektryczne do wywołania skurczów mięśni, co rozluźnia mięśnie głowy i poprawia krążenie krwi
 • Masaż wibracyjny usuwa napięcia, poprawia krążenie, łagodzi bóle głowy
 • Fala radiowa RF stymuluje produkcję kolagenu w skórze właściwej 
Producent zapewnia, że ten sprzęt jest remedium na wiele włosowych problemów: wypadanie włosów, cofanie się linii włosów, przetłuszczanie, osłabione włosy, zniszczone końce. Od razu zaznaczę, że ten sprzęt może stymulować skórę i mieszki włosowe, ale nie scali zniszczonych włosów.


2. Czapka z funkcją podczerwieni, pobudzająca wzrost włosów (KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO CZAPKI)

Czapka ze światłem czerwonym, która wykorzystuje diody LED o długości fali 660 nm i podczerwieni 850 nm.
 • pobudza mieszki włosowe i stymuluje włosy do wzrostu,
 • poprawia krążenie,
 • reguluje wydzielanie sebum.

3. Szczotka z dozownikiem na wcierkę, funkcją światła czerwonego i niebieskiego, masażu i EMS (KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO SZCZOTKI)

Szczotka ma wbudowany dozownik na wcierkę - po dociśnięciu do skóry uwalnia płyn, a pozostałe funkcje wzmacniają skórę i pomagają wcierce wniknąć w głąb skóry:
 • Światło czerwone (długość fali 640 nm) przenika przez skórę, regeneruje komórki, poprawia krążenie krwi, stymuluje włosy do wzrostu.
 • Światło niebieskie (długość fali 423 nm) działa łagodząco i regenerująco na skórę i mieszki włosowe. 
 • EMS, czyli delikatne impulsy wraz z wibracjami o wysokiej częstotliwości masują skórę głowy, a tym samym rozluźniają mięśnie, stymulują krążenie krwi i aktywują wzrost włosów.

4. Szczotka z masażem oraz światłem czerwonym i niebieskim (KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO SZCZOTKI)

Ta szczotka usuwa napięcia mięśniowe, regeneruje mieszki włosowe, poprawia krążenie i odżywia korzenie włosów. Jest wyposażona w trzy tryby:
 • tryb masażu wibracyjnego,
 • tryb wibracji + tryb czerwonego światła,
 • tryb wibracji + niebieskie światło.Prądy D'Arsonvala


Darsonval to urządzenie, które wytwarza leczniczy prąd. Do skóry głowy używamy elektrody grzebieniowej, a cały zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie lekkie mrowienie, delikatne szczypanie i specyficzny zapach. Prądy D'Arsonvala zwalczają:
 • wypadanie włosów,
 • stan zapalny w mieszkach włosowych,
 • przetłuszczanie,
 • wolny przyrost.

Każdy model wyposażony jest w kilka różnych końcówek, które można wykorzystać na twarzy, ciele i skórze głowy.


1. Tańsze urządzenie o mocy 10 W z 4 końcówkami. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO URZĄDZENIA

2. Nieco droższe urządzenie o mocy 20W z 4 końcówkami. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO URZĄDZENIA

3. Urządzenie o mocy 10W z 6 końcówkami. KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO URZĄDZENIA
Domowa sauna parowa (KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO SAUNY)

Kto o niej nie marzy? Ja od dawna! Gdyby tylko zajmowała mniej miejsca, z pewnością bym  ją sobie sprawiła! Dlaczego? Pod wpływem ciepła łuski włosów się rozchylają, a składniki w maskach czy apułkach skuteczniej wnikają, dzięki czemu włosy są gładsze, bardziej lśniące, sprężyste i elastyczne. Podobnie ze skórą głowy - pod wpływem ciepłej pary skóra mięknie i otwiera pory, dzięki czemu składniki odżywcze skuteczniej penetrują mieszki włosowe. Sauna nawilża też skórę twarzy.


Peelingi, masaże, wcierki, zabiegi trychologiczne - mogłabym to robić codziennie! Wiem jednak, że umiar jest najważniejszy, dlatego aby nie przestymulować skóry głowy, poświęcam jej więcej czasu co 2-3 dni i jednocześnie nie mogę doczekać się kolejnego zabiegu.

Który gadżet Cię zainteresował? Który z chęcią byś przetestowała na skórze swojej głowy? Co sądzisz o moim TOP6 gadżetów z Aliexpress?


Post zawiera linki afiliacyjne Stylink/Aliexpress.

« Nowszy post Starszy post »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz