wtorek, 14 listopada 2023

Najlepsze suszarki do włosów od 200 do 300 zł | Philips, Babyliss, Xiaomi, Rowenta, Remington, Braun, CecotecCzy suszarka do włosów musi być droga, aby była dobra? Nie! Tanie suszarki też mogą skutecznie suszyć i wspomagać pielęgnację włosów.

Nie trzeba mieć Dysona, aby bezpiecznie wysuszyć włosy, ale jednocześnie warto pamiętać, że jeśli włosy są przesuszone i tak kruche, że aż odpadają - nie pomoże im nawet suszarka zaawansowana technologicznie. Suszenie jakąkolwiek suszarką może być dla nich szkodliwe! Więcej na temat takich włosów piszę w mojej najnowszej książce "Włosy suche, kruche i łamliwe", a teraz przejdźmy do przeglądu suszarek.

Zrobiłam dokładny research i wybrałam najlepsze suszarki w przedziale cenowym 200-300 zł. Listę świetnych suszarek z górnej półki znajdziecie TUTAJ.


1. Suszarka Xiaomi Water Ionic Hair Dryer H500 (CMJ03LX)


Jeśli szukasz lekkiej i poręcznej suszarki o nowoczesnym kształcie, rozważ Xiaomi H500. Jej atutem są proste funkcje, łatwa obsługa, ergonomiczny korpus. Ma 2 prędkości nawiewu, 3 zakresy temperatury (zimny, ciepły i naprzemienny), moc 1800W i kabel o długości 1,7 m. Ma tylko jedną końcówkę - koncentrator. Waży ok. 600 g.

Siostrą Xiaomi H500 jest suzarka Zhibai HL510 (klik KLIK klik).


2. Suszarka Philips ThermoShield 5000 (BHD530/00, BHD510/00 i BHD514/00)


Suszarka o mocy 2300 W z kablem o długości 1,8 m, która w zestawie posiada 2 końcówki: koncentrator i dyfuzor. Ma 3 zakresy regulacji temperatury (w tym przycisk cool shot) i 3 zakresy regulacji siły nawiewu. Jej design jest kompromisem między nowoczesnymi suszarkami a klasycznymi, które królowały kilka lat temu.

Suszarka dostępna jest w 3 wersjach kolorystycznych: biały, pudrowo-różowy i fioletowy. Biała i różowa wydzielają 40 mln jonów, a fioletowa 80 mln jonów. Biała ma w zestawie tylko koncentrator, a fioletowa i różowa mają koncentrator i dyfuzor.


3. Suszarka Götze & Jensen BeautyMe HD925


Suszarka BeautyMe wyróżnia się 5 końcówkami: dwoma różnymi koncentratorami, dwoma różnymi dyfuzorami i końcówką z grzebieniem do wygładzania włosów. Ma silnik AC, moc 2200 W, 2 tryby siły nawiewu i 3 zakresy temperatury, a dodatkowo przycisk cool shot, który generuje zimne powietrze. W suszarce jest też funkcja jonizacji i podczerwieni. Z chęcią bym ją przetestowała, wydaje się być mocna i wielofunkcyjna!

Co wyróżnia suszarkę Satin Hair 7? Na pewno aż 5 stopni ustawień temperatury, w tym chłodnego nawiewu. Poza tym, sprzęt ma 2 poziomy regulacji siły nawiewu, moc 2000W, jonizację, a w zestawie jest koncentrator i dyfuzor.


5. Suszarka CECOTEC Ioni Care 6000 Rockstar Essence


Kompaktowa, lekka i poręczna suszarka o mocy 2200 W. Ma 2 ustawienia siły nawiewu i 3 ustawienia temperatury, w tym przycisk chłodnego powietrza. Kabel ma długość 1,8 m. Suszarka ma ładny i kobiecy design, a w zestawie jest koncentrator i dyfuzor. Jest też funkcja jonizacji.


6. Suszarka Babyliss Bronze Shimmer 2200 (D566E)


Klasyczna suszarka od Babyliss ma moc 2200 W, funkcję jonizacji i kabel o długości 2,5 m. Poza tym 3 zakresy temperatury, przycisk chłodnego nawiewu i 2 zakresy siły nawiewu. Producent deklaruje, że sprzęt jest lekki.


7. Suszarka Babyliss Elegance 2100


Kolejna klasyczna suszarka od Babyliss o przepięknym designie i niewielkiej wadze. Od Babyliss Bronze Shimmer różni ją moc (2100 W), długość kabla (2,2 m), elegancki design i brak dyfuzora. Ma funkcję jonizacji, 3 zakresy temperatury, przycisk chłodnego nawiewu i 2 zakresy siły nawiewu. W zestawie jest wyłącznie dysza koncentrująca powietrze, która nadaje się do wygładzania włosów.


8. Suszarka Remington Shine Therapy Pro (AC9300)


Suszarka Shine Therapy od Remington ma ciekawy design, moc 2200 W, funkcję jonizacji i 2 końcówki w zestawie: koncentrator i dyfuzor. Poza tym ma 3 zakresy temperatury, przycisk chłodnego nawiewu i 2 zakresy siły nawiewu. Wygląda na porządną suszarkę, która dobrze spełnia swoją funkcję. Ma silnik AC i kabel o długości 3 m.


9. Suszarka Remington SuperCare Pro AC7200W


Suszarka bardzo podobna do Shine Therapy Pro - różni się tylko designem i dodatkowym koncentratorem. Występuje w wersji jasnej i ciemnej.


10. Suszarka Remington PROLuxe AC9140


Suszarka PROLuxe ma podobne parametry jak jej siostry, które omówiłam powyżej: SuperCare Pro i Shine Therapy Pro. Różni się tak naprawdę wyglądem i mocą. Nie znalazłam informacji o maksymalnej prędkości nawiewu i o długości kabla, ale producent zapewnia, że jest długi.


11. Suszarka Rowenta Silence Premium Care CV7920


Poręczna i cicha suszarka z silnikiem AC o mocy 2300 W i kablu o długości 1,8 m. Jest poręczna (jej wymiary to 24,5 na 28,5 cm), a podczas pracy wydziela tylko 27 dB. Ma funkcję jonizacji, 3 zakresy temperatury, przycisk chłodnego nawiewu i 2 zakresy siły nawiewu, a także 2 końcówki w zestawie (koncentrator i dyfuzor). Warta uwagi!Tak jak wspomniałam we wpisie z listą suszarek premium, przed zakupem suszarki najlepiej przeczytać opinie wystawione przez użytkowników, a także udać się do sklepu, aby zobaczyć i dotknąć produkt. Nie ma nic gorszego niż suszarka, która jest ciężka, niewygodna i nieergonomiczna.

Jestem ciekawa, którą suszarkę z przedziału 200-300 zł Wy polecacie!
Dajcie znać w komentarzu. :)

« Nowszy post Starszy post »

1 komentarz

  1. Ja mam swojego ulubione philipsa, bardzo się lubimy. Była dość droga (zapłaciłam za nią 300 zł) ale nie zamieniłabym jej na inną.

    OdpowiedzUsuń