czwartek, 11 kwietnia 2013

Elektryzowanie się włosów: 3 najlepsze sposoby na elektryzowanie


Elektryzowanie się włosów to uciążliwy problem. Włosy elektryzują się od czapki, od szczotki czy po zdjęciu swetra. Co zrobić, aby włosy przestały stawać dęba? Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów? Oto 3 proste sposoby, dzięki którym pozbędziesz się elektryzowania. Gwarantuję! Stosuję je od lat i nie pamiętam, kiedy moje włosy się elektryzowały.

Płyn do płukania tkanin działa antystatycznie

Aby zapobiec elektryzowaniu się włosów wszystkie czapki, szaliki, rękawiczki, sweterki oraz kurtki należy wypłukać w płynie do płukania tkanin, który działa antystatycznie. Niektóre dziewczyny płuczą także swoje włosy w wodzie z kropelką płynu... włosy przestają się elektryzować, ale to raczej nie wpływa dobrze na ich kondycję. Płukanie ubrań w płynie do płukania w zupełności wystarczy.


Woda i ocet

Jeśli chcemy szybko opanować naelektryzowane włosy - wystarczy przeczesać włosy dłonią zwilżoną wodą lub... nawilżaną chusteczką.

Można też płukać włosy w płukance z octu, która działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i antystatycznie.

Regularne nawilżanie włosów

Elektryzowaniu sprzyja też nadmiar silikonów i innych substancji filmotwórczych zgromadzonych na włosach - włosy pokryte filmformerami ocierają się o naładowane dodatnio tkaniny powodując elektryzowanie. Najbardziej podatne na elektryzowanie są włosy przesuszone, dlatego należy je systematycznie nawilżać. Przeczytaj: Jak zacząć dbać o włosy?

Zadbaj o akcesoria do włosów

Elektryzowanie wzmagają często plastikowe grzebienie i szczotki. Jeśli włosy elektryzują się podczas szczotkowania lub rozczesywania (np. za pomocą szczotki z naturalnego włosia), wystarczy odpowiednio wypielęgnować szczotkę. Przeczytaj: Co zrobić, gdy włosy elektryzują się od szczotki?


Jakie są Wasze sposoby na elektryzujące się włosy?


« Nowszy post Starszy post »

4 komentarze

 1. rzeczywiście włosy bardziej się elektryzują, mój sposób jest taki, że po każdym myciu używam odżywki do włosów i pomaga

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wyobrażam sobie płukania włosów w mieszance z dodatkiem płynu do płukania ubrań...
  Potarcie włosów wodą działa niestety na krótką chwilę, wiec...
  Bierzemy sie za nawilżanie!^^

  OdpowiedzUsuń
 3. dobrze, że wrzuciłaś link do tego posta :) o płynie antystatycznym nie pomyślałam, jak miałam długie włosy... tylko co zrobić z kapeluszem z wełny? tego nie wypłuczę :( dodatkowo, kiedyś była dostępna pianka do włosów (zimowa, antystatyczna) ale potem nie można było już jej nigdzie dostać :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam włosy elektryzujące się i jednocześnie mocno przetłuszczające się. Moje włosy są cienkie, sięgają trochę za łopatki. Obecnie posiadam szczotkę TT i ona elektryzuje moje włosy. Bardzo proszę Cię o pomoc w wybraniu nowej szczotki.

  OdpowiedzUsuń

Instagram