piątek, 13 listopada 2015

Jak wygląda wizyta u trychologa? | Centrum Zdrowego Włosa


Kim jest trycholog i kiedy warto skorzystać z jego usług? Jak przebiega wizyta u trychologa i czego możemy się po niej spodziewać? Aby Wam o tym opowiedzieć, skorzystałam z zaproszenia i wybrałam się do samego serca najpiękniejszego miasta w Polsce - Krakowa. :)

Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie przy ul. Szlak (niedaleko Rynku Głównego) czekała na mnie pani Edyta Pawluś. Jak się okazało w trakcie wizyty, niesamowicie profesjonalna i kompetentna osoba o bardzo szerokiej wiedzy o włosach i skórze głowy.


Kim jest trycholog?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że gabinety trychologiczne w Polsce są gabinetami trychologii kosmetycznej, a przyjmujący w nich trycholodzy nie są lekarzami, lecz kosmetologami zajmującymi się profesjonalną pielęgnacją skóry głowy i włosów.

Podczas wizyty trycholog kosmetyczny przeprowadzi dokładny wywiad i wykona analizę skóry głowy i włosów, a także dobierze zabieg pielęgnacyjno-leczniczy do potrzeb skóry głowy i włosów. W gabinecie trychologicznym dowiemy się także jakie powinniśmy wykonać badania wewnętrzne, czy powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza oraz w jaki sposób powinniśmy pielęgnować włosy i skórę głowy w domu.

Kiedy warto skorzystać z usługi trychologa?

Z usług trychologa warto skorzystać wówczas, gdy borykamy się z problemami skóry głowy i włosów, a oprócz leczenia dermatologicznego, chcemy wprowadzić dodatkowe zabiegi i dobrze dobraną pielęgnację domową. Problemy, w których może pomóc nam trycholog to:

  • wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • łuszczyca skóry głowy,
  • łupież,
  • łojotok,
  • sucha skóra głowy,
  • wrażliwa skóra głowy,
  • powolny wzrost włosów,
  • zniszczone włosy.

Do trychologa warto udać się od razu, gdy tylko zauważymy pierwsze niepokojące objawy - wtedy jest największa szansa na szybkie zwalczenie lub ograniczenie problemu. Przewlekłe schorzenia skóry głowy często wymagają długiego, systematycznego leczenia prowadzonego przez dermatologa, endokrynologa, alergologa, ginekologa czy też endokrynologa z jednocześnie dobrze dobraną pielęgnacją trychologiczną.

W gabinecie możemy wykonać szereg zabiegów - od oczyszczania skóry głowy, przez zabiegi hamujące wypadanie włosów, pobudzające włosy do wzrostu, przeciwłupieżowe, przeciwłojotokowe i łagodzące, po regenerację suchych i zniszczonych włosów. Trycholog dysponuje nie tylko specjalistycznymi preparatami, ale także różnorodną aparaturą (ultradźwięki, prądy galwaniczne, prądy d’Arsonvala, sauna, urządzenie do mezoterapii igłowej i bezigłowej, laser, światło LED), którą wykorzystuje do wykonywania zabiegów.


Jak przygotować się do wizyty u trychologa?

Aby wynik badania odzwierciedlił faktyczny stan skóry głowy, nie warto myć głowy tuż przed wizytą ani w żaden sposób tuszować występujących objawów. Głowę najlepiej umyć szamponem kilkanaście godzin przed badaniem, a po umyciu nie nakładać na skórę głowy żadnych kosmetyków, np. lakieru czy suchego szamponu. 1-2 tygodnie przed wizytą nie powinniśmy wykonywać na włosach zabiegów fryzjerskich takich jak trwała ondulacja, koloryzacja czy dekoloryzacja.

Ważne jest, aby dobrze przygotować się do wizyty i maksymalnie ją wykorzystać. Ja już kilka dni przed wizytą u specjalisty przygotowuję listę pytań i objawów, o których powinnam go poinformować i tym samym pomóc mu w diagnozie.

Przebieg mojej wizyty u trychologa


1. Badanie trychologiczne

Wizyta rozpoczęła się od bardzo dokładnego badania trychologicznego polegającego na sprawdzeniu stanu skóry głowy i włosów pod mikroskopem połączonego z krótkim wywiadem. Jedynym moim problemem zawsze była skłonność do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy i włosy o nietypowej strukturze, o których pisałam TUTAJ, dlatego bardzo chciałam sprawdzić stan swoich mieszków włosowych.


Podczas badania dowiedziałam się, że nie mam większych problemów ze skórą głowy, a jedynie niewielkie defekty kosmetyczne, z którymi bardzo szybko można sobie poradzić. Moja skóra jest delikatna i płytko unaczyniona ze skłonnością do przetłuszczania się, ale z jednoczesnym, chwilowym odwodnieniem skutkującym miejscowym, nadmiernym złuszczaniem się suchego, zrogowaciałego naskórka. Mieszki włosowe gdzieniegdzie były zatkane zrogowaciałym naskórkiem i wydzieliną gruczołu łojowego. Spójrzcie na zdjęcie, które zrobiłam podczas badania:

Mieszek włosowy zaczopowany przez zrogowaciały naskórek i łój. Podczas badania okazało się, że z wielu mieszków włosowych wyrastają u mnie 3, a nawet 4 włosy. Gdyby jeszcze były grubsze... :)

Podczas badania mogłam także zobaczyć w powiększeniu włosy o nieregularnej strukturze, które w Internecie błędnie określane są jako dysplastyczne i które spędzają sen z moich powiek. Łodyga takich włosów posiada zarówno nieregularne przewężenia, jak również uszkodzenia otoczki, co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu:


Niestety włosy te nie mają konkretnej nazwy, a przyczyny ich powstawania mogą być wielorakie. Mogą to być urazy mechaniczne łodygi włosów, jak również zaburzenia troficzne toczące się już w mieszku włosowym, które prowadzą do powstania nieregularnych przewężeń w łodygach włosów. Pozostałe łodygi są natomiast zdrowe i gładkie:


2. Zabieg trychologiczny

Tuż po badaniu poddałam się zabiegowi, który oczyścił i odżywił skórę mojej głowy:

Krok 1. Oczyszczenie skóry głowy

Najpierw pani Edyta wmasowała w suchą skórę lotion oczyszczający MonRin, którego zadaniem było odblokowanie mieszków włosowych, głębokie oczyszczenie skóry głowy i przygotowanie jej do wchłonięcia odżywczych preparatów.


Krok 2: Sauna

Następnie pani Edyta wtarła w skórę głowy ekstrakt wzmacniający MonRin o właściwościach pobudzających krążenie skóry głowy i odżywiających cebulki włosów oraz ekstrakt przeciwłojotokowy MonRin o właściwościach sebonormalizujących i antyseptycznych, po czym 20 minut spędziłam pod sauną parową. Pod wpływem ciepła skóra głowy uległa zmiękczeniu, dzięki czemu użyte dermokosmetyki mogły skuteczniej działać.


Krok 3: Umycie głowy

Trycholog nie jest stylistą fryzur i musimy liczyć się z tym, że po zabiegu włosy nie są strzyżone i stylizowane jak podczas wizyty w salonie fryzjerskim. :) Pani Edyta podczas wizyty wypytała mnie o moją pielęgnacyjną rutynę, a następnie wykorzystała te informacje podczas mycia włosów po zabiegu. Dzięki temu moje włosy zostały umyte, nawilżone, wysuszone, a nawet uczesane w taki sposób, jak lubię i w efekcie z gabinetu wyszłam z moim ulubionym efektem aksamitnych włosów.


Najpierw włosy zostały umyte szamponem regulującym nadmierne przetłuszczanie MineralTreatment, a następnie odżywione maską i fluidem regenerującym Simply Zen Restructure In. 

Krok 4: Pielęgnacja włosów i skóry głowy po umyciu

Po umyciu pani Edyta wmasowała w skórę głowy koncentrat energetyzujący MonRin, mocno stymulujący krążenie w mieszkach włosowych i wzmacniający cebulki włosów. Ze względu na zawartość m.in. mentolu i olejku z eukaliptusa na skórze głowy pojawiło się uczucie mrowienia i chłodu, a na badaniu mikrokamerą mogłam zobaczyć rozszerzone naczynia krwionośne. :) Po koncentracie na skórę głowy został jeszcze zaaplikowany lotion odżywczy MonRin, w celu nawilżenia odwodnionej skóry głowy. Następnie przyszedł czas na suszenie włosów. W końcówki wtarto olejek Insight Styling.

Krok 5: Grzebień laserowy

Ostatnim etapem zabiegu była stymulacja mieszków włosowych za pomocą grzebienia laserowego, który przy regularnym stosowaniu ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza wzrost włosów.


Po zakończeniu zabiegu miałam okazję ponownie obejrzeć swoją skórę pod mikroskopem. Wtedy przekonałam się, że regularnie wykonywany peeling enzymatyczny skóry głowy ma w moim przypadku ogromne znaczenie! Tak wygląda oczyszczony z nadmiaru łoju mieszek włosowy, z którego swobodnie mogą wyrastać włosy:


Jeśli macie możliwość udania się na wizytę do trychologa, polecam. Skóra mojej głowy na ogół nie sprawia poważnych problemów, ale dzięki badaniu i zabiegowi wiem, w jaki sposób powinnam ją pielęgnować i mam nadzieję, że regularne złuszczanie wejdzie mi w krew tak jak nakładanie maski czy oleju na włosy.


Miałyście okazję skorzystać z wizyty u trychologa?
Jakie są Wasze opinie?


Na koniec mam dla Was ciekawostkę. :) Podczas wizyty zapytałam panią Edytę o jej piękne włosy i okazało się, że pani Edyta wraca do naturalnego koloru włosów, a jasne końcówki to pozostałość po rozjaśnianiu. Na poniższym zdjęciu widać, że kolory naszych włosów są bardzo podobne. ♥



« Nowszy post Starszy post »

78 komentarzy

  1. hej czy znacie dobrego i godnego polecenia trychologa w Poznaniu? Od miesiąca trzykrotnie nasiliło mi się wypadanie włosów i zaczynam się tym już martwić;(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dołączam się do pytania. Ewentualnie w Łodzi..

      Usuń
  2. Mam mega źle doświadczenia z trychologiem z Częstochowy i chętnie udała bym się do Krakowa, jednak na razie nie mam możliwości..Może kiedyś sprawie sobie taki prezent ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Które dokładnie peelingi enzymatyczne można stosować? Chodzi mi o nazwy konkretne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W poście jest link do preparatu, który użyła p. Edyta podczas zabiegu do oczyszczenia mieszków i skóry - zerknij :)

      Usuń
  4. Bardzo przydatny post, sama na pewno się wybiorę do trychologa pewnego dnia :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Jaki jest koszt takiego zabiegu?

    OdpowiedzUsuń
  6. Przydałaby mi się taka wizyta, muszę rozejrzeć się za trychologiem w moim mieście. ;) Pani Edyta również ma piękne włosny, widać, że zna się na rzeczy... :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zdjęcia nie oddają do końca ich uroku, cały czas się na nie patrzyłam. :D

      Usuń
  7. A w Lublinie? Znacie jakiegoś dobrego trychologa w Lublinie? I jaki jest koszt takiej wizyty?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W Lublinie za pośrednictwem Hair Medica, ale osobiście nie polecam Byłam na wizycie, samo zapisanie się graniczy z cudem. Wizyta nijaka, pobieżne sprawdzenie skalpu (z jednej strony), zachowanie trycholożki również pozostawiało wiele do życzenia (chociażby moje pytania o naturalną pielęgnację i olejowanie- nie można, absolutnie! jakieś bzdury internetowe...). Zapłaciłam 85zł, wyszłam zła. Polecam szukać gdzie indziej.

      Usuń
    2. oho, to widzę, że Hair Medica wszędzie taka sobie... byłam w Warszawie u nich (wizyty za darmo w ramach refundacji jakiejś). poszłam 2 razy do 2 innyh babeczek, bo pierwsza też mnie opier*****a, że włosy... co tam włosy! włosy są martwe! włosomaniactwo to jakaś bzdura! skóra głowy najważniejsza! (jasne, wiem, że ważna bardzo, ale jednak fajnie by było mieć ładne włosy), etc, etc. włosy obejrzała pobieżnie ale wciskać drogie kosmetyki to była bardziej skłonna (oczywiście do kupienia u nich). wyszłam wkurzona, acz było za darmo, więc przynajmniej w portfel nie bolało.

      drugi raz był szczęśliwszy - pani bardzo miła, obejrzała, zdiagnozowała łupież, doradziła, co na wypadanie włosów, obejrzała końcówki. też tam chciała, żebym coś od nich kupiła, ale nienachalnie. było dużo milej niż poprzednio, ale nadal uważam, że gdybym miała za to zapłacić (mieli jeszcze refundację), to chyba bym im coś powiedziała...

      Usuń
    3. Co do HM ja i moja kolezanka tez skorzystałyśmy z tej darmowej wizyty, jakos z 2 miesiace temu i od tamtej pory kazda z nas troche inaczej podchodzi do pielęgnacji włosów. Np. gdyby nie trycholożka to nie wiedziałabym, jak bardzo szkodliwe jest codzienne mycie „głową w dół” … że wpływa to na zmiany trądzikowe i niestety ale trzeba jednak masować skórę głowy spłukiwać od czoła do dołu a nie od karku. No i trwa to dłużej jednak czego się nie robi dla fajnych włosów  mnie nikt nie namawiał do zakupu, przetestowałam ich odżywke i musze przyznac ze cena owszem, jest wysoka, ale odżywka jest wydajna,teraz chcę ją kupić bo wczesniej kupowałam odżywki za 100 i nie były takie dobre… tak wiec ta wizyta mi pomogła, dokładniej i lepiej myje włosy, nie trę ich ręcznikiem co wczesniej było na porządku dziennym.

      Usuń
  8. Podbijam. Też poszukuję sprawdzonego trychologa w Poznaniu, ponieważ podejrzewam zaczopowane mieszki włosowe.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ile zapłaciłaś za wizytę łącznie z zabiegami?
    Jak składowo te produkty, których używała?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na stronie CZW jest cennik :)
      Składy są bardzo naturalne, oparte na naturalnych składnikach (wyciągi roślinne, olejki eteryczne itp.), bo takie lubi skóra głowy. :)

      Usuń
  10. Fantastyczny efekt! Ile w przybliżeniu kosztuje taka wizyta połączone z zabiegiem?

    OdpowiedzUsuń
  11. Gdzie można kupić zastosowane kosmetyki do oczyszczenia skóry głowy? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ewka, we wpisie są linki do tych produktów. :)

      Usuń
    2. Produkty MonRin widziałam, że sprzedają w hurtowni fryzjerskiej Fale Loki Koki, w Krakowie nawet mają je przecenione... Może się skuszę na coś :)

      Usuń
  12. Blond Hair Care,
    Byłam około dwa miesiące temu u fryzjera i ten obciąl mi spora długość moich zniszczonych po lecie końcówek i powiedział ze prawdopodobnie nie mogę za bardzo zapuszczac włosów gdyż są cienkie i słabe. Postanowiłam więc jeszcze intensywniej niż poprzednio zająć się olejowaniem na sucho (oliwka, olejki z dm'u, olejek sesja, olej k ok kokosowy), następnie zamoczenie włosów i maska (kallax bananaowy, kallax mleczna, biowaxy naprzemiennie do zniszczonych, do blond włosów i ta z olejami). Mycie szamponem: pokrzywowy, natura siberica, love2mox organix.Po umyciu odżywka B/S schwarzkopf, lub ocet malinowy z sprayu. Na koniec olejek albo serum chi na końcówki. Po dwóch miesiącach widzę na moich końcówkach znowu białe kulki i niektóre końcówki są rozdwojone ...dodam że odzywam się zdrowo, bez Fastfoodu i ograniczam słodycze. Mam blond włosy niefarbowane. Długość obecnie trochę za ramiona.
    Proszę napisz mi, co mogę jeszcze wypróbować aby poprawiła się sytuacja moich włosów. Myślisz ze wizyta u trychologa tez mogłaby coś tutaj pomóc?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może to są ciągle końcówki, które pamiętają złe traktowanie? Ja tak miałam bardzo długo, ok. 3 lat od dobrej pielęgnacji. Dopiero ostatnio mam idealne końcówki przez długi czas :)

      Usuń
  13. Masz piękne włosy. Od dawna już czytam Twojego bloga i uważam Cię za skarbnicę wiedzy i żywy dowód na to, że jeśli się chce to można ;-). Próbuję dostosować się do Twoich rad i od dwóch miesięcy zostałam włosomaniaczką. Obcięłam końcówki, olejuje włosy, emulguje maską. Myję alterrą, używam masek z biovaxu, raz na 2 tygodnie myję szamponem oczyszczającym z sls. Nie używam prostownicy, już nie suszę suszarką. A moje włosy wyglądają okropnie. Największym moim problemem są sucheeeeee końcówki i odstające na całej długości pourywane włoski. Bardzo proszę o pomoc- czy możesz mi doradzić co mogę nałożyć na końcówki żeby je zabezpieczyć i jakoś wyglądały i co mogę zrobić, nałożyć żeby ujarzmić te odstające włoski.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może używasz złych produktów? Szampon z Alterry ma alkohol i może drażnić końcówki (ja tak miałam).

      Usuń
    2. Czy te pourywane włoski to nie są np. nowoodrastajace włosy które mogą mieć trochę inna strukturę niż te "stare" i po prostu odstają od reszty? Bo ja mam identycznie, z tą różnicą, że włosy mam zdrowe.

      Usuń
    3. A jaki szampon do codziennej pilegnacji polecasz,bez alkoholu. Próbowałam tez. Babydream alei robił mi straszne siano. A co moge nakładać na zabezpieczenie końcówek?

      Usuń
    4. Anonimowy 14:15, ja sobie mega chwalę J&J, mam aktulanie rumiankowy i mojej skórze głowy super służy ;)
      Ennka

      Usuń
  14. Moglybyscie polecic trychologa w trojmiescie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja byłam dziś w Gdyni na ul. Legionów w gabinecie trychologicznym - bardzo fajna babka, konkretna :) Nie wciskała mi nic na siłę, ale niestety mam łupież tłusty więc bez zabiegów się nie obędzie :P zapoponowała mi 3, do tego szampon do regularnego używania przez około 3 miesiące (starczy na pewno nawet na więcej bo ma aż 750ml). Generalnie jestem zadowolona z jej podejścia :) Badanie kosztuje 50zł.

      Usuń
  15. Podoba mi się to, że zawsze dodajesz dużo zdjęć, dzięki temu blog jest ciekawy i bardziej żywy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. :)) Inaczej ciężko byłoby sobie wyobrazić, jak taka wizyta wygląda. I tak się ograniczyłam. :D

      Usuń
    2. Podbijam! Bardzo mi się to podoba i i tak czuję niedosyt (jestem strasznie ciekawska;)). ;D

      Usuń
  16. Bardzo ciekawy post :) ile kosztuje taka wizyta?

    OdpowiedzUsuń
  17. Korzystalam z porad i zabiegow. Wydalam majatek a wlosy wypadaja dwa razy bardziej :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może powinnaś zajrzeć do środka organizmu (skorzystać z usług lekarza)?

      Usuń
    2. Teraz (od poniedziałku) juz wiem, ze mam bardzo niski poziom żelaza i niestety moj organizm nie ma ochoty go przyswajać :(

      Usuń
    3. Polecam koktajl z pietruszki, wody i jabłka - ma dużo żelaza i sporo wit. C, która wspomaga jego wchłanianie. Choć i tak podobno najlepiej przyswajamy żelazo z mięsa, mi pomógł i warto spróbować. :)

      Usuń
    4. Kabanosy są źródłem najlepiej przyswajalnego żelaza. Nie jest to udowodnione medycznie, ale naprawdę działa

      Usuń
    5. A ja polecam sok z pokrzywy. Zrób zmasowany atak! Dasz radę i zwyciężysz z tym niedoborem.

      Usuń
  18. http://klinikakolasinski.pl/trychologia-2/trychologia.html
    i najlepsza na świecie pani Kinga u której nota bene szkoliła się pani z Krakowa z postu powyżej :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Proszę zauważyć, że pani trycholog ma doczepiane/zagęszczane włosy :) Wyraźna granica, niestety zawsze bardziej widać to na zdjęciach, niż na żywo. Źle to nie wygląda, w końcu musi być reklamą gabinetu :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pani Edyta ma naturalne włosy, nie wiem skąd ten pomysł. :D Zapuszcza włosy po cięciu na krótko i rozjaśnieniu na blond. :)

      Usuń
    2. Naturalne doczepiane. Dokładnie widać granice na każdym zdjęciu. Proszę się przypatrzeć a nie boczyć. Skąd ten pomysł - o to proszę zapytać panią trycholog:)
      W każdym razie - włosy klientki piękne ;)

      Usuń
    3. Beatko, zlituj się....
      Właśnie bardziej widać to, że są naturalne a nie doczepiane. Na zdjęciu w krótkich, rozjaśnianych włosach, p. Edyta na bardzo gęste włosy, co przy obecnej długości i takim cięciu daje właśnie taki efekt jakby chełmu :) Wiem bo sama mam takie włosy :) eh ta zazdrość :D
      Pozdrawiam ;D

      Usuń
  20. Gdzie w Poznaniu polecasz udac sie do trichologa? ;)

    OdpowiedzUsuń
  21. swietny post, mozna dowiedziec się wiele przydatnych informacji :)
    Muszę być regularniejsza w robieniu peelingu skóry głowy :)

    OdpowiedzUsuń
  22. ten lokal reklamuje się gdzie się da. Nie zachęca mnie to do wizyty, bo miejsca godne zaufania same przyciagają klientów. Zbyt aktywna promocja na blogach to troszkę jest grupon .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmm.. nie śledzę dokładnie poczynań, aczkolwiek mogę powiedzieć szczerze, że nie spotkałam od czasu prowadzenia bloga tak kompetentnej osoby jak p. Edyta. Widać, że wiedzę zdobywa z pasji, a nie pod przymusem. Potrafiła odpowiedzieć na każde moje pytanie. Smutno przyznać, ale wielu 'specjalistów', z którymi miałam styczność często nie zna się na rzeczy, co widać gołym okiem.

      Usuń
  23. Mam mieszane uczucia...wizytę w tym samym salonie i u to samego trychologa w cyklu wpisów opisywała niedawno Anwen... ani Anwen ani BHC nie ma tego gabinetu w swoim mieście. Samą wizytę u trychologa jednak polecam a wpis jest na pewno pomocny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie śledzę działań Anwen, ale ja do CZW udałam się dzięki zaproszeniu. :) W dodatku mogłam napisać dla Czytelniczek coś ciekawego, no i kocham Kraków, więc wyjazd był czystą przyjemnością. Wcześniej słyszałam też wiele pozytywnych słów o CZW od Martusiowgo Kuferka.

      Usuń
  24. Temat super, właśnie zastanawiałam się ostatnio nad alternatywą trychotomiczną. ;)
    Jeśli polecacie kogoś profesjonalnego we Wrocławiu to poproszę namiary. :)
    Kochana, obie macie piękne włosy. Aż nie mogę się swoich zdrowych doczekać! :) Nie zazdroszczę, po prostu motywujesz mnie Natalio każdego dnia.
    Buziaki,
    Marta z Wro.

    OdpowiedzUsuń
  25. Świetnie, dużo ciekawych informacji :) pewnie, jak będę mieć więcej zapasowych funduszy to sama wybiorę się do trychologa ;)

    OdpowiedzUsuń
  26. Będzie post o aktualnej pielęgnacji cery? Śliczną masz!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj, nie jest wcale taka śliczna, mam podkład :) Ostatnio też cierpi przez remontowy kurz :(

      Usuń
  27. Czy post jest sponsorowany?

    OdpowiedzUsuń
  28. Czy włosy po tym oczyszczeniu wolniej się przetluszczaly? :-)

    OdpowiedzUsuń
  29. Piękne :) A Pani trycholog bardzo podoba do Ciebie, nie tylko "z włosów" :) Jakbyście były siostrami :)

    OdpowiedzUsuń
  30. Natalko, czy warto kupić szampon Ziaja o takim składzie?Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamide DEA, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Allantoin, Malic Acid, Butylene Glycol, Inulin, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Mentha Piperita Leaf Extract, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Mentha Arvensis Leaf Extract, Lactic Acid

    OdpowiedzUsuń
  31. A kiedy będą wyniki konkursu z seboradinem i lokówką?

    OdpowiedzUsuń
  32. Nie tylko wlosy macie podobne. W ogole obie wygladacie jak siostry...te urocze doleczki i ksztalt oczu...hmm zastanawiajace...to taka dygresja od glownego tematu :).

    OdpowiedzUsuń
  33. Dawno już myślałam o trychologu,ale u mnie w mieście go nie ma.U mnie wręcz jest to wskazane,bo zmagam się z łzs,niedoczynnością i hashimoto.Straciłam większą część włosów.Niestety nie na moją kieszeń :(

    OdpowiedzUsuń
  34. pielęgnacyjna rutyna!!! bez kalk z angielskiego, proszę!

    OdpowiedzUsuń
  35. dlaczego we Wrocławiu? Czy zna ktoś jakiegoś dobrego trychologa w Poznaniu? ja trafiłam tylko na jakąś ściemę. Niestety nie pamiętam gdzie to dokładnie było, ale gdzieś w okolicach jeżyc. chyba.

    OdpowiedzUsuń
  36. Dziękuje za tak ważne wiadomości. W większości nie miałam o niczym zielonego pojęcia, dopiero ten artykuł otwórzył mi oczy. Jestem włosomaniaczką od bardzo nie dawna i chłonę każde nowe wiadomości. Dziękuje......

    OdpowiedzUsuń
  37. Super, że piszesz o takich rzeczach :) Być może więcej dziewczyn się przełamie, żeby zgłosić się do specjalisty, bo to bardzo istotne przy problemach z włosami, a tak często zaniedbywane...

    OdpowiedzUsuń
  38. Hej Dziewczyny, a czy ktoś zna dobrego trychologa w Krakowie? nie wiem co sie dzieje z moimi wlosami, wypadaja garsciami, zrobily sie takie szare, matowe...

    OdpowiedzUsuń