Powrót do naturalnego koloru włosów - moja historia


W 2013 roku postanowiłam wrócić do naturalnego koloru włosów. Miałam piękne blond włosy, ale mimo pielęgnacji, pasma były mocno porowate i cały czas sprawiały mi mnóstwo kłopotów: kruszyły się, łamały, puszyły, plątały. Kiedyś bardzo je zniszczyłam niepoprawnym rozjaśnianiem w domu, suszeniem gorącą suszarką, codziennym prostowaniem i myciem w gorącej wodzie. Przeczytaj: Moja włosowa historia


W końcu postanowiłam dać włosom odpocząć i przestałam je niszczyć. Odstawiłam prostownicę, suszarkę i rozjaśniacz. Pomyślałam, że dzięki temu moje cienkie włosy będą zdrowsze, mocniejsze i mniej kłopotliwe.

Nie pomyliłam się! Rozjaśniacz i comiesięczne poprawianie odrostów było dla nich bardzo szkodliwe. Dzięki wyzwaniu, jakim był powrót do naturalnego koloru włosów, kondycja włosów bardzo się poprawiła.

Po rocznej przerwie od rozjaśniania, wykonałam delikatne sombre. Cienkie pasemka na zdrowych włosach to był strzał w dziesiątkę - sombre zatarło wyraźną granicę między naturalnymi a rozjaśnianymi pasmami, a włosy wciąż były zdrowe i mocne. Moje włosy wyglądały modnie (sombre było wtedy gorącym trendem), a ja mogłam swobodnie zapuszczać naturalne włosy.

Moda na sombre bardzo mi się podobała, a w dodatku tego typu koloryzacja nie niszczyła moich włosów. Pasemka rozświetlały moją twarz, więc zaczęłam robić je częściej, 2-3 razy w roku. Znalazłam kompromis między farbowaniem a niefarbowaniem. Włosy były zdrowe i po części naturalne, a z drugiej strony jasne pasemka dodawały fryzurze lekkości.

Po kilku latach niefarbowania i sombre, znów wróciłam do rozjaśniania. Tym razem rozjaśniam włosy wyłącznie u fryzjera i jednocześnie dbam o ich kondycję. Zmiany były mi potrzebne. ♥ Zwlekałam z tą decyzją, bo bałam się zniszczeń z poprzednich lat, ale niepotrzebnie. W blondzie czuję się rewelacyjnie!


Moja historia powrotu do naturalnego koloru włosów


Wpis #6: Sześć miesięcy bez farbowania włosów

Wpis #7: Siedem miesięcy bez farbowania włosów

Wpis #9: Dziewięć miesięcy bez farbowania włosów

Wpis #10:

Wpis #11: Jedenaście miesięcy bez farbowania włosów

Wpis #12: Rok bez farbowania włosów


Wpis #13: Trzynaście miesięcy bez farbowania włosów

Wpis #14: Czternaście miesięcy bez farbowania włosów

Wpis #15: 

Wpis #16: 

Wpis #17: Siedemnaście miesięcy bez farbowania włosów

Wpis #18: Osiemnaście miesięcy bez farbowania włosów


Wpis #20: Dwa lata bez farbowania włosów

Wpis #21: Moje pierwsze sombre
2015

2015


2016


Przeczytaj: Trzy lata bez farbowania włosów 2013 vs 2016
Przeczytaj: Zostałam jasną blondynką 2019


Zapraszam do komentowania zdjęć i śledzenia relacji

8 komentarzy

 1. Po jakim czasie przestałaś farbować ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymasz się jeszcze czy rzuciałaś się w końcu na farbę? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawił mnie twój powrót do naturalnego koloru, a głownie z tego powodu że mój naturalny jest identyczny jak twój i tez go rozjaśniałam przez prawie rok, ale potem doszłam do wniosku, że zafarbuje na ciemny brąz. Niestety okazało się to błędem, bo mam jasne odrosty przy ciemnych wlosach co jest dla mnie fatalne, a chce skończyć z farbowaniem, bo mam dosyć niszczenia włosów, które i tak mi się osłabiły przez to wszystko. Więc mam małe pytanie i liczę na to że mi jakoś pomożesz: czy warto znowu rozjaśnić do blondu i czekać na takie efekty jak u ciebie, a może poprosic fryzjera o dopasowanie farby do naturalnego koloru czy po prostu nic nie robić?

  OdpowiedzUsuń
 4. hej ! mam prosbę mogłabyś zaktualizować linki :
  Siedem miesięcy bez farbowania włosów

  Osiem miesięcy bez farbowania włosów

  Dziewięć miesięcy bez farbowania włosów

  Dziesięć miesięcy bez farbowania włosów

  Jedenaście miesięcy bez farbowania włosów

  itp? bo otwiera się tylko pierwszych 6 :) z góry dziękuję i pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy podlinkujesz pozostałe wpisy z zapuszczania odrostów?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na nową stronę dotyczącą powrotu do naturalnego koloru włosów ;) https://www.facebook.com/pages/Jak-wytrwa%C4%87-w-zapuszczaniu-naturalnego-koloru-w%C5%82os%C3%B3w/1656962601213716

  OdpowiedzUsuń
 7. Też postanowiłam wrócić do swojego naturalnego kolor . Minęło dopiero 5 miesięcy, a już widzę różnice w kondycji włosów . Ścielam włosy lekko za ramiona by pozbyć się ciemnych końcówek i odrostu teraz w ogóle nie widać :D

  OdpowiedzUsuń

Instagram